Голова правління у "Центрі протидії корупції" Віталій Шабунін оприлюднив схему фіктивного виведення коштів з України за кордон нардепом від депутатського об'єднання "Воля народу" Олександром Онищенком.

Відтак, виявилось, що протягом останніх 5 років, Онищенко не сплатив до бюджету України понад 1,3 млрд. грн. рентної плати за користування надрами і ще понад 1,6 млрд. грн. було виведено за межі України в офшори через його підставні підприємства, серед яких згадується ТОВ "Аделакс", ТОВ "Бреттон", ТОВ "Алондо ЛТД", ТОВ "Одін Груп Сервіс", ТОВ "Кейс менеджмент", ТОВ "Центр Паритет".

За словами Шабуніна, велике здивування викликає сам факт того, що Державна фіскальна служба "не бачила" протягом стількох років такі великі суми незаконних коштів.

Читати також: Онищенко в "бігах", а його картка голосує

Як відомо, голова Генеральної прокуратури України Юрій Луценко заявив, що депутата Олександра Онищенка можуть екстрадувати з країн Європейського Союзу в разі, якщо той не повернеться в Україну. Раніше генеральний прокурор повідомляв, що Онищенко покинув країну в напрямку Ніцци за день до обшуків.

Популярні новини зараз

Київські копи виявили тіло колеги посеред вулиці, підозрювану вже затримали: "Назавжди запам'ятають її"

У київському соборі "ожив" Ярослав Мудрий

Синоптики попередили українців про сильний вітер і снігопади: до 8 березня радять закривати балкони

Леся Нікітюк з мамою здивували українців: як дві краплі

Показати ще

В той же час, правозахисник Едуард Багіров повідомив, що в законодавстві України немає норми, яка б завадила Олександру Онищенку покинути країну після того, як генпрокурор звернувся до Верховної Ради з проханням про його арешт.