До півфіналу виборів голови Антикорупційного бюро потрапили 4 кандидати, серед яких два колишніх прокурори, прикордонник та адвокат. Усі вони мають певні зв'язки з президентом Порошенком, Юлією Тимошенко та столичним мером Віталієм Кличком.

Згідно з голосуванням Виборчого комітету у півфінал пройшли адвокат з Кіровограда Артем Ситник, прокурор з Єнакіевого Яков Варичев, адвокат Юлії Тимошенко у 2010 році Микола Сірий та депутат з Блоку Порошенка Віктор Чумак.

Артем Ситник приватний адвокат. Понад 10 років працював у прокуратурі, звільнився 2011 року в зв'язку із "незгодою з політикою режиму Януковича" та "непрофесіоналізмом і ангажованістю тодішнього прокурора Київської області Вітязя М.І.".

За минулий рік Ситник задекларував 23,5 тис. грн. доходів, в той же час інші члени родини заробили 113 тис. грн. Попри офіційне декларування земельної ділянки у 4 сотки в Криму, в листопаді 2013 року телефон Ситніка з офіційного реєстру адвокатів засвітився під оголошенням про продаж 20 соток у передмісті Києва Бучі за 60 тис. доларів.

"Продається ділянка в Бучі під забудову по вул. Маланюка 1. Площа 20 соток, можливість розподілу на 2 ділянки і продаж окремо ділянок по 10 соток, наявність комунікацій. Водойма неподалік. Ділянка рівна", - ідеться у повідомленні.

Популярні новини зараз
Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку Травень буде дуже важким для українців, але 2 знакам Зодіаку пощастить: хто ці щасливчики Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією В Україні сигарети, алкоголь та паливо продаватимуть за новими правилами: що зміниться
Показати ще

У коментарі "Знай" Ситник заявив, що гроші за продаж ділянки входять в 218 тис. грн., які він заробив 2013-го за "відчуження рухомого та нерухомого майна".

Письменнику, адвокатові й прокурору Якову Варичеву 55 років. Він виходець з прокуратури міста Єнакієве Донецької області, де був старшим слідчим. У 1988-89 роках працював у прокуратурі СРСР, в статусі слідчого з особливо важливих справ розслідував міжетнічні конфлікти в Азербайджані та Киргизстані. Тоді ж Яків Миколайович написав свою першу книгу "Справа про 140 мільярдів, або 7060 днів з життя слідчого". На сайті Варичева міститься характеристика книги, яка присвячена "чудовим і талановитим операм МВС, КДБ, працівникам прокуратури, з якими мені довелося тісно співпрацювати".

У 90-х Варичев отримав адвокатську ліцензію в Україні, а потім в Росії. Проте вже 1997-го переїхав до Іспанії "за сімейними обставинами". На адвокатському сайті повідомляється, що там він "продовжив навчання в Іспанському університеті, створив власний кабінет у Валенсії, а тоді повернувся в Москву".

"Тоді в Іспанії був будівельний бум, там було багато наших співвітчизників з Волині, Галичини, які купували там житло. Пам'ятаю, як ми їздили голосувати на вибори 2005 року", - розповів "Знай" Яків Варичев.

Найімовірнішим кандидатом на пост голови бюро експерти називають депутата від Блоку Порошенка Віктора Чумака. Виходець з Хмельницкого почав свою чиновницьку кар'єру в Державної прикордонної службі, де працював з 1992 по 2004 рік. Після відставки в чині генерал-майора Чумак пішов у Міжнародний центр перспективних досліджень, а 2010-го очолив Український інститут публічної політики.

З грудня 2012 року - народний депутат у парламенті 7-го скликання, висуванець партії Віталія Кличка "УДАР". Був головою комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією. В 2014-му знову став депутатом, вже від Блоку Порошенка.

Микола Сірий став відомим після участі у справі Юлії Тимошенко 2013 році в якості адвоката. До того Сірого знало вузьке коло юристів. Він працював старшим науковим співробітником Інституту держави і права ім. В.М. Корецького, кандидат юридичних наук.

В жовтні 2012 року адвокат судився з ЦВК через відмову зареєструвати його кандидатом у нардепи в одномандатному окрузі.

Відтоді про нього не було згадок у ЗМІ.

"Переконаний, що керівником Бюро може бути людина, що відповідає трьом каритеріям: готовність кинути виклик президенту, прем'єру, міністрам, генпрокурору и керівникові СБУ; наявність президентських амбіцій, сили, молодості и безкомпромісності. І ця людина не мала працювати в минулому в силових структурах! Категорично - ні! Серед 4 кандидатов, котрих вибрала комісія, такого нема", - говорить народный депутат Сергей Каплін.

"Не можна оцінювати людину тільки за кар'єру. Усіх кандидатів чекає спецперевірка, яка має відсіяти сумнівних. Якщо буде обрано людину, яка не покаже результатів протягом 1-2 місяців, – лише тоді можемо казати про непрофесійність чи заангажованість. Щоправда, сумнівно що хоча хтось з кандидатів має мандат довіри від населення, бо півфіналістів або не знають, або сумніваються у них", - прокоментував відбір півфіналістів політичний експерт Ігор Коліушко.