Закриття банку "Хрещатик" паралізує роботу Головного інформаційно-обчислювального центру (ГІОЦ), який адмініструє комунальні платежі за все Києва і обслуговувався в "Хрещатику". Більш того, в банку обслуговувалися всі "євробонди", випущені містом.

Про це заявив колишній заступник голови КМДА з економіки та інвестицій Руслан Крамаренко виданню "КиевВласть". За словами експерта, в ліквідованому банку "зависли" як мінімум 100-200 млн гривень комунальних підприємств Києва. За його словами, дану фінустанову слід не закривати, а докапіталізувати і вивести з кризи.

"Це дасть можливість врятувати мільйони гривень, які зависли на рахунках комунальних підприємств та бюджетних організацій, і збільшити частку міста до, як мінімум, 80%", - пояснив Крамаренко. Раніше КМДА володіла 25% капіталу "Хрещатика".

Читайте також: НБУ навмисне довів банк "Хрещатик" до банкрутства

Екс-заступник голови КМДА нагадав, що "Хрещатик" - це банк, який обслуговує 500 тисяч користувачів "Картки киянина", банк, куди нараховуються зарплати і пенсії.

Популярні новини зараз
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

"Пішла в аптеку, а там кажуть - сьогодні знижки не робимо, тому що банк "лопнув" і картки киянина не обслуговує. Поїхала в іншу аптеку. Мені - нічого, в метро можна і за пенсійним посвідченням. А сусідка Катя, мама трьох дітей скаржилася, що вона по своїй картці проїхати не змогла, довелося платити", - розповіла одна з потерпілих, киянка Анна Черниш.

За її словами, банк закрили спеціально, щоб відібрати пільги у киян. "Сказали в Ощадбанк йти переоформляти. Я піду, а от багато хто з нашого під'їзду не зможе в чергах стояти, тому що вони з паличкою ледве ходять", - нарікає столична пенсіонерка.