Усупереч всіляким закликам релігійно незаангажованих людей зачинити межі Києва, вчора славнозвісна Хресна хода на честь любові та миру таки дісталася столиці. У прес-службі Нацполіції повідомили, що хода налічує майже дев'ять тисяч прочан, хоча комунікативна служба УПЦ МП нарахувала аж 80 тисяч вірян. Далеко не всі з них чесно здолали кілометри від Почаєва до Києва. Більшість віруючих долучилися сьогодні зранку, діставшись місця призначення громадським транспортом.

Вже о дев'ятій ранку, вулицю Хрещатик, Поштову та Михайлівську площі перекрили, встановили металошукачі, через які змусили пройти абсолютно всіх паломників, містян та журналістів. Останні дві категорії представників виявилися налаштованими справді мирно, а от у прибулих прочан, попри їх безперервний спів богоугодних пісень, правоохоронці тільки на одній рамці вилучили з десяток ножів, газовий балончик, кілька пляшок пива та пакетик речовини схожої на марихуану.

Відтак, гуртуючись єпархіями, хода рушила до Володимирської гірки, розповсюджуючи довкола стійку суміш запахів нафталіну та серцевих крапель. Серед православних літнього віку медикаменти мали стабільну популярність, однак втома і спека вправно робили й свою чорну справу. Медики, в залежності від місця розташування, називали різну кількість госпіталізованих. Загалом до 15.00 налічувалося близько двох десятків ушпиталених. Від підвищеного артеріального тиску постраждали люди похилого та середнього віку.

Поки на Володимирській гірці тривала молебен, очолена митрополитом Київським і всієї України, предстоятелем УПЦ МП Онуфрієм, парафіяни спали в затінку, їли, відпочивали та категорично відмовлялися розмовляти із журналістами. Хтось відповідав категоричним "Ні", хтось відмахувався ейфорійним "Спасі Господі!". Знічено відмовчувалися священики. І тільки "афганець" в минулому, який долучився до хресного ходу у Новій Гуті, коротко пояснив своє небажання розмовляти: "Вы нас "спалили" на Майдане. Большое спасибо вашим каналам. Я приехал из Беларуси поддержать вас, дал интервью, а потом имел кучу геморроя. Наши "рожи" сдали Лукашенку, он уволил меня из армии, лишил пенсии. Через два года я снова приехал посмотреть на вас. Народ не изменился. Добрый, отзывчивый. А вот с властью вам не повезло, ребята". Офіцер гордо пішов собі, а збоку несподівано "прилетів" стусан в плече: "Вы, татары, все двуличные", - зашипіла підстаркувата пані в капелюсі, на колись пишних грудях, якої почивав портрет царя Миколи ІІ: пластмасовий круглий значок копійчаного виробництва. На питання хто і навіщо? Пані обурилася: "Это наш святой", - та спішно почвалала єднатися до колони, котра шикувалася рушити в Києво-Печерську Лавру. Обабіч за всім пильно спостерігали кияни. 59-річна Олена дивувалася: навіщо ж такій кількості народу долати такий шлях до Києва, аби просто помолитися: "Невже цього не можна зробити вдома? Або йти на Донбас, якщо вже вирішили закликати до миру. Он скільки чоловіків! От нехай би боролися за мир безпосередньо там, де його конче необхідно".

Єдині серед прочан, у кого свято аж ясніло на обличчі – це жебраки, каліки та такі, що потребують негайного лікування. Причепурені, під руку з родичами, з паличками та на милицях, вони зійшлися на вулицю Трьохсвятительську з усіх куточків міста. Ридма благали недаремно, великі пакети наповнювалися вмить щедрими подаяннями жалісливих парафіянок. Іноді подавали й священики. Спітнілі отці до жебраків підходити не трудилися, десятигривеники кидали просто на бруківку.

Популярні новини зараз
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

О 16.00 Хода миру дісталася свого пункту призначення – Києво-Печерської Лаври. Охочих відвідати вечірнє богослужіння впускали на територію Лаври допоки вистачало місця, решта залишилися назовні, вони братимуть участь у всенічному бдінні, відтак роз'їдуться домівками за власний кошт.

Охороняти громадський порядок сьогодні залучили близько шести тисяч поліцейських, та івтори тисячі військовиків Національної Гвардії. У повному бойовому екіпіруванні хлопці стійко витримували погодньо-спекотні негаразди служби, посміхаючись нечастим дивакам, як от пані Ольга, котра з "півторачкою" освяченої води, благословляла спецпризначенців на вірну службу, міцне здоров'я та красивих дружин.

Обабіч станції метро "Арсенальна" полохливо тулилася зграйка побратимів ОУН. Напередодні їх лідер Микола Коханівський голосно сказав, що націоналісти мають намір не впустити колону Московського патріархату в Київ, навіть виставили два блокпости. Чому намір не вдався? "Ми виснажилися власними організаційними діями. Чотири дні тримали периметр довкола Києва. Ставили блокпост у напрямках Житомира та Борисполя. Зіпсувати їх плани нам вдалося частково. На жаль, байдужість інших активістів не дозволила повністю зупинити ходу. Наразі можемо тільки спостерігати за дійством здалеку", - розповів Тарас Юрків, начальник штабу Добровольчого батальйону ОУН.

І, як у відомій приказці про очікування смерті, день Х минув спокійно. Кілька дрібних інцидентів правоохоронці зупинили в лічені секунди. Паломники активно перешіптувалися, про те, що в Лаврі, наче б то перебуває Московський і всія Русі патріарх Кирило, але офіційного підтвердження тому нема. Нагадаємо, завтра, 28 липня Києвом пройде ще одна Хресна хода від УПЦ КП.