Кіберполіція по гарячих слідах вийшла на двох злочинців, які встановлювали спеціальні пристрої на банкомати і оббирали власників кредиток. Їх наразі затримали.

48-річний громадянин однієї із сусідніх країн та 39-річний мешканець Миколаєва, який раніше вже був засуджений на 10 років, тимчасово жили у Одесі, - пише Сегодня.

Кореспонденти Знай.ua поцікавились, як працює дана схема, у працівника відділу інформаційної безпеки одного зі столичних банків. Він пояснив, що зловмисники встановлюють на банкоматах заборонені зчитувальні пристрої. Потім - демонтують, отримуючи таким чином інформацію із карт клієнтів.

"Все доволі просто: накладка або вставка у рідер, поруч камера. Обнал коштів здійснюють наступного дня, а дані чіпових карток продають у Латинську Америку та ряд інших країн, де можлива операція по магнітці при виході з ладу чіпа", - повідомив Олексій.

Читайте також: Кількість шахрайств із банкоматами зросла в 10 разів

Популярні новини зараз
Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Продасте за 8000 гривень: колекціонери влаштували полювання на особливі 5 копійок Зайвий раз не помиєшся: з 1 травня піднімають ціни на водопостачання – скільки заплатимо Штрафи від 3,5 тисяч гривень: "Газмережі" попередили власників газових плит та колонок
Показати ще

За його словами, чіпові картки можуть перевести у готівку за півроку після "компрометації". А по тих, на яких є лише магнітна стрічка - обнал роблять максимум наступної ночі. Причому знімають все, що можна зняти по лімітах картки. Тобто кредитний ліміт теж можуть перевести у готівку "під нуль".

Копи у Одесі зберегли близько двох мільйонів гривень трьох сотень клієнтів банку. Оскільки, вони затримали злочинців якраз під час демонтажу одного із пристроїв, на місці злочину.

В авто та місці проживання шахраїв знайшли 273 пластикові картки, три пристрої для зняття інформації з платіжних карток, три пристрої із відеокамерами, щоб записувати ПІН-коди карток, два пістолети та гранату РГД.

Щодо чоловіків відкрили кримінальне виробництво за статтею "несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж або мереж електрозв'язку" Кримінального кодексу. За нею їм загрожує від трьох до шести років ув'язнення, наразі їх помістили на два місяці до ізолятору. Тривають слідчі дії.