Уряд Чорногорії на цьому тижні схвалив план по перетворенню колишнього концентраційного табору часів Другої світової війни в пляжний курорт класу люкс. Це рішення сильно критикували ті, хто знайомий з сумною історією цього місця.

"Курорт планується будувати на острові Мамула (Ластвіца) в Адріатичному морі, що розташований неподалік від кордону Чорногорії з Хорватією біля входу в Которську затоку. Це невеликий скелястий острів, половину якого займає кругла фортеця, побудована в 1853 році під протекторатом Австро-Угорщини для відбиття морських атак.", - пише The Daily Mail.

Під час Другої світової війни, коли Чорногорія була окупована італійськими військами під керівництвом Беніто Муссоліні, фортеця на Мамулі перетворилася на в'язницю. Там містилося понад 2000 чоловік, багато з них були піддані тортурам, вбиті або померли від голоду.

Читайте також: Копи зупинили машину Google за повільний рух

Зараз острів покинутий, а фортеця незаселена. Уряд країни вирішив, що пейзажний острів в Адріатиці не повинен стояти без діла - його потрібно використовувати для залучення інвесторів і туристів. Торік Мамула був зданий в оренду на 49 років швейцарської компанії Orascom Development Holding AG.

Популярні новини зараз
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Глава компанії Orascom, єгипетський мільярдер Самих Савіріс запевнив, що проект передбачає створення на острові історичного музею і дбайливе ставлення до фасаду старовинного форту. Однак місцева преса виявила, що на представлених в підсумку ескізах курорту жодної згадки музею немає.

Як пише Balkan Insight, проти створення такого курорту виступили сім'ї місцевих мешканців, які були укладені у фортеці. Вони закликали уряд переглянути проект, проте їхні заклики були проігноровані.