Рішення про виділення Україні траншу можуть прийняти вже у 20-х числах березня. Про це повідомив міністр фінансів України Олександр Данилюк.

За його словами, кошти мають виділити, бо Україна виконала основну вимогу Міжнародного валютного фонду з літа — узгодила оновлений варіант меморандуму. У ньому — вимоги про проведення в Україні різноманітних реформ. Серед них — пенсійна, земельна та банківська.

“Швидше за все, виділять від 1,4 до 1,6 мільярдів доларів. Проте, думаю, прогнози міністра дуже оптимістичні. Міжнародний валютний фонд дуже бюрократична структура. Вони засідатимуть, аби прийняти рішення, тільки 20 березня. Тому самого рішення варто очікувати до 27-28 березня. А гроші надійдуть у квітні”, - пояснює порталу Знай.ua економіст Володимир Марченко.

За його словами, гроші Фонду до середини літа укріплять курс гривні. Можливо, вона виросте відносно долара на 1-1,7 грн. Однак без них можна обійтися. Поступки влади задля цього кредиту значно більші, ніж буде ефект від позики.

“Зараз, аби вирішити питання зі старими боргами й провести декілька вдалих реформ, нам треба 20-25 мільярдів доларів. МВФ більше 2 точно не дасть, але просить якісно провести три фундаментальні реформи. Так, виходить, тільки туди й треба вкладати гроші із траншу. А за що ж тоді наповнювати золотовалютні резерви НБУ і віддавати старі кредити?”, - зауважує економіст.

Популярні новини зараз
Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Показати ще

На його думку, через такий стан речей реформи будуть поверхневими й далекими від досконалості.

“Це буде як з поліцією. Якщо зовні подивитися на наших поліцейських, то у них кращі умови роботи й рівень підготовки, ніж, скажімо, в російських чи білоруських. А якщо копнути глибше - до розслідування злочинів, технологій спостереження й збирання доказів, то рівень ідентичний тому, що в сусідніх країнах. Це псевдореформа. Фактично, українці мало того що не відчують змін, так ще й країна збільшить свої борги”, - пояснює він.

В першу чергу, Україні потрібні дві реформи — податкова й судова. Друга сприятиме зниженню рівня корупції. Перша — підняттю економіки. Її реально підняти до того рівня, щоб не позичати кошти за кордоном.

“Україна за розумного й ефективного управління може стати на деякий час країною із чи не найменшими податками в Європі. Як тільки сюди зайдуть іноземні компанії, їх можна поступово збільшувати, але тоді відкривати інші козирі — практично безоплатне тримання іноземних капіталів і гарантування європейським бізнесменам банківської таємниці. Ці всі методи випробовують Прибалтійські країни. Але ці держави маленькі. В Українських масштабах такі кроки можуть призвести до мільярдних інвестицій. А поки ми співпрацюємо із МВФ, це неможливо. Їхні чиновники не зацікавлені у появі офшорної зони в центрі Старого світу”, - каже Володимир Марченко.

Нагадаємо, востаннє МВФ виділяв Україні транш в 1 млрд доларів 16 вересня 2016 року.

Як повідомляв портал Знай.ua раніше, Україна може обійтися без кредитних коштів.