В окупованому росіянами Криму сьогодні долар подорожчав на 4 рублі до 87 рублів. На московські й біржі — на 3. Сьогодні торги закінчилися вартістю американської валюти 81 рубль. В обмінниках російської столиці валюту продають по 83,4 рублів. Пікова ціна сьогодні була 86 рублів. Таке падіння російської валюти почало відбуватися після подешевшання нафти до $28 за барель.

"У першу чергу, на курс долара в Росії діє ідіотизм їхньої влади. Вони ведуть безглузду зовнішню політику, розпочинають конфлікти. Наприклад, втрутилися в Сирію ніби то боротися із тероризмом, посварилися із турками. Я вже не кажу про безглузде нищення санкційних продуктів влітку й неприпустиму як для дипломата поведінку їхнього міністра закордонних справ Лаврова з владою Арабських Еміратів. Росія дозволяє собі таку поведінку при тому, що на неї введені санкції, що її народ бідує, а вона не володіє ніякими сучасними технологіями. Для прикладу ВВП Франції - 2,7 трильйонів доларів, Росії — 1 трильйон. Якщо з формування забрати торгівлю корисними копалинами, то там буде взагалі 300 мільярдів доларів", - говорить "Знай" Павло Мельник, аналітик консалтингової агенції "МПП-консалтинг".

За його словами, некоректно поки говорити, що вартість нафти вплинула на російський рубль.

"Ціна на сировину може впливати на щось в довготривалій перспективі. Нафту ж продають великими обсягами. Перед продажем укладають контракт, де зазначають певну ціну. Якщо вартість нафти протримається на такому рівні ще два-три місяці, то, звісно, побачимо ще більше погіршення економічного стану Росії. Через рік ця країна має розпастися", - прогнозує експерт.

Читайте також Дохідність російського бюджету цьогоріч впаде на 27 відсотків - експерт

Популярні новини зараз
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Показати ще

Крім глобальних факторів на курс російського рубля впливають й менш значущі причини, вважають у консалтинговій компанії AFS.

"На валюту завжди впливають різні політичні та подієві фактори. Наприклад, у російському випадку суттєвого удару їхній економіці додала не стільки ціна на нафту, як те, що вже кілька разів російський уряд говорив, що переглядатиме бюджет. Для розумних людей зрозуміло, що це означає одне — проблеми російської економіки. Росіяни починають панікувати, вкладають свої заощадження не в рубль, як раніше, а в долари. На них росте попит. Відповідно американська валюта дорожчає", - пояснює Володимир Марченко.

За його словами на курс впливають й інформаційні приводи.

"Наприклад, цього тижня у пресі пройшла інформація, що знайшли докази причетності російського президента Путіна до вбивства Литвиненка, підполковника КДБ. Журналісти й раніше пов'язували вбивство із чинною російською владою. Проте цього разу про цей факт вже почали говорити іноземні експерти. Справа знову набуває розголосу".