Прогноз МВФ про те, що Україні загрожує курс долара по 46 гривень за долар, пов'язаний з тим, що в меморандумі фонду є цілий розділ, де є таблички і графіки, пов'язані з ризиками.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це в ексклюзивному коментарі порталу "Знай.ua" повідомив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.
МВФ завжди вважає, зазначив експерт, що буде після того, як погасять всі його кредити. Варіант того, що Україна погасить свій кредит, там навіть не розглядають. Є таке поняття, як чистий золотовалютний резерв і після погашення кредиту МВФ, в Україні залишиться 3,4 мільярда доларів, не 30 і не 13, а три. Ясна річ - ця цифра є критичною.
У МВФ це розуміють, додав Охріменко, і тому там прорахували графік до 2026 року, в якому є динаміка платежів і прийшли до висновку, що у нас вже в наступному році можуть бути великі проблеми. Згідно з розрахунками фонду, ми повинні будемо погасити близько 5,6 мільярда. І це без кредитів, кредити там рахують окремо, їх там близько двох мільярдів. Але, вони їх поки відсунули в бік, при цьому кажучи: "наші гроші не чіпайте".
"Після цього вони задалися питанням, а де Україна візьме 5,6 мільярда, якщо має тільки три-чотири? Так, передбачається, що можна щось зробити, якщо збільшити золотовалютний резерв за рахунок припливу грошей в банківській системі або за рахунок інвестицій і так далі. Грубо кажучи, тут все відповідає за золотовалютний резерв, яким завідує НБУ і Гонтарєва. Якщо вона його збільшить, буде все чудово. Але якщо все залишиться, як є, а судячи з усього, так воно і буде, тому що в МВФ рекомендували, щоб до кінця 2016 року чистий золотовалютний резерв становив 8 мільярдів, у нас будуть великі проблеми", - зробив висновок експерт.
"У МВФ вважають і сказали - у вас є ризик і якщо ви нічого не зробите і у вас нічого не вийде, то да, курс почне рости шаленими темпами. Так, що моя порада населенню - несіть валюту в банк. Прогноз, прописаний фондом є реальним ризиком, тому що як ми будемо віддавати гроші незрозуміло, тим більше що в самому МВФ суворо забороняють чіпати їхні гроші", - підсумував А. Охріменко.
Читайте також: Долар ростиме через подорожання газу
Нагадаємо, сьогодні, 21 вересня, з аналітичних матеріалів МВФ стало відомо, що у України зберігаються ризики щодо стійкості державного боргу, а також падіння гривні до 46 грн / $ у випадку шокової девальвації.