Незважаючи на місцевий колорит і давню історію, у Києві не так вже й часто знімали кіно. Радянські кінематографісти надавали перевагу Москві та Ленінграду, а сучасних тягне то на море, то до Європи. Проте, столиця в кіно все-таки з'являлась, адже такі її місця, як Андріївський узвіз або Хрещатик, абсолютно незамінні. Портал "Знай.ua" розповідає про кінофільми, в яких відбився Київ різних епох.

Людина з кіноапаратом (1929)

Експериментальний авангардний фільм режисера Дзиги Вєтрова, який, на думку багатьох кінокритиків, входить до десятки кращих фільмів усіх часів. У "Людини з кіноапаратом" немає ні сценарію, ні акторів, ні сюжету. Це нарізка кадрів, знятих у Києві, Одесі та Москві. Основною ідеєю Вєтрова було показати різноманітні техніки зйомки, так звану мову кіно, яка відрізняє його від театру й літератури. Крім цього, "Людина з кіноапаратом" вийшла ще й універсальною енциклопедією міського життя того часу. Б'ємося об заклад, що Хрещатик ви б не впізнали.

За двома зайцями (1961)

Популярні новини зараз
Хто заслужив на пенсію майже 10 000 грн: нова формула ПФУ наповнить вашу кишеню грошима Дешевше, ніж чашка кави: Vodafone запустив пільговий тариф, але не все так радісно Зобов'язали передати списки: ТЦК посилює "полювання" на ухилянтів Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей
Показати ще

Уявити собі зйомки цього фільму не в Києві - неможливо. У "За двома зайцями" багато панорам міста, легко впізнається Володимирська гірка і пам'ятник Володимиру Великому. І, звичайно, важко не помітити Андріївську церкву, в якій горе-наречений Свирид Петрович Голохвостий мав вінчатися з Пронею Прокопівною.

До речі, у сцені вінчання чітко звучить розкотистий дзвін храмових дзвонів. При цьому, в самій Андріївській церкві дзвонів немає, і ніколи не було.

Королева бензоколонки (1962)

Українці, що часто подорожують трасою Київ-Харків, ще недавно могли впізнати чимало місць із цього фільму. Зараз, звичайно, пейзажі вже трохи змінилися, але заправка, на якій працювала Людмила Добрийвечір, існує досі в місті Пирятин Полтавської області.

А починається фільм із Києва, а саме з автобуса, який їде Хрещатиком, площею Калініна (так тоді називався наш Майдан), вулицею Свердлова (нині Прорізна), Дніпровською набережною і виїжджає до парку ім. Пушкіна. Зйомки дають можливість досить детально розглянути, який вигляд мало місто півстоліття тому.

Ад'ютант його високоповажності (1969)

Київ під час громадянської війни - трагічна сторінка його історії. За час боїв, місто близько 15 разів переходило з рук в руки різних ворожих сторін. У кінематографі цей період зображений досить детально. Так, наприклад, у фільмі "Ад'ютант його вельможності" можна побачити чимало об'єктів старої частині міста. Є тут і замок Річарда, і Велика Житомирська та багато інших центральних вулиць. На вулиці Малопідвальній зняли цілу сцену.

Дні Турбіних (1976)

Ще один фільм про громадянську війну за однойменною п'єсою Михайла Булгакова. Натурні зйомки знято в Києві. Можна побачити Маріїнський палац, Софійську площу і, звичайно, Андріївський узвіз, який Булгаков в п'єсі називає Олексіївським.

Головною вулицею з оркестром (1986)

Зворушлива радянська трагікомедія, яку знімали в Києві й Москві. Із київських кадрів легко впізнається Андріївський узвіз (без нього нікуди) й початок Московського моста, який з того часу зовсім не змінився. Один із перших фільмів, де з'явилися нові райони Києва - Троєщина та Оболонь.

Техно сапієнс / Тіньові воїни (1994)

Фільм, який навряд чи був би вартий вашої уваги, якби не знімався в Києві. Спільний американсько-український бойовик із явно дуже невеликим бюджетом. Великих художніх достоїнств не має, натомість Київ 90-х впізнається з першого погляду. А сцена в вертольоті дає можливість оглянути столицю з висоти пташиного польоту.