Сьогодні виповнилося б 60 років фінському акторові і музиканту Маркку Юхані Пелтолі. Навряд чи акторів з далекої північної Фінляндії можна назвати відомими на весь світ, але Петрола прославився завдяки ролям у фільмах свого друга, знаменитого режисера Акі Каурісмякі. Портал "Знай" згадує творчий шлях актора.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМаркку Пелтола народився у звичайній фінській родині і його дитинство цілком нагадувало життя типових героїв картин Каурісмякі - небагаті батьки, невелике житло в Гельсінкі, на околиці Європи. Батько Маркку був таксистом, але син, після закінчення середньої школи, почав вчитися акторській майстерності.
Крім акторських здібностей у Пелтоли виявився музкальной талант. Ще за своєї молодості він співав і грав на бас-гітарі в групі "Motelli Skronkle", а вже в зрілому віці записував сольні альбоми.
Акторська кар'єра Пелтоли склалася більш ніж удало. У 1996 він став одним із співзасновників театру "Телакка" у фінському місті Тампере. Театр він, до речі, називав своїм основним захопленням, так як в кіно, за власним твердженням, знімався приблизно раз на три роки. А решту часу віддавав постановкам. Однією з найвідоміших робіт театру є вистави "Грозовий перевал" Емілі Бронте та "Злочин і кара" за мотивами роману, як не важко здогадатися, Федора Михайловича Достоєвського.
Читайте також: 5 найкращих фільмів Джека Ніколсона (відео)
У кіно Пелтола грав менше, ніж в театрі, і найчастіше у фільмах Акі Каурісмякі, з яким дружив. Якось в інтерв'ю Маркку зауважив, що коли починав співпрацювати з Каурісмякі, то режисера у Фінляндії сильно недооцінювали, але з часом ситуація змінилася.
Міжнародний успіх і визнання теж прийшли до Пелтола і Каурісмякі одночасно, разом з виходом фільму "Людина без минулого". Картина виграла Гран-прі Канського кінофестивалю, а також була номінована на "Оскар". Правда, Каурісмякі не поїхав на церемонію в знак протесту проти війни в Іраку. Пелтола тоді заявив, що може поїхати в Лос-Анджелес, якщо це буде необхідно, так як культура повинна бути вище політики. Та все одно не поїхав, розсудивши, що Голлівуд і "Оскар" - це давно вже куди більше бізнес і політика, ніж культура.
Картина оповідає про людину, яку побили на вокзалі, і вона втратила пам'ять. Пелтолі вдалося дуже точно передати переживання та емоції людини, що страждає в першу чергу від амнезії, а потім - що страждає вже через спогади і людей зі старого життя.
Читайте також: Петя, батько рідний: 9 фактів про Мамонова (фото, відео)
До речі, в одному з інтерв'ю на здивоване запитання журналіста про те, наскільки таке хуліганське побиття можливо в тихій Фінляндії, Маркку відповів, що журналісту просто варто хоч раз побувати на вокзалі в Гельсінкі.
Маркку Пелтола помер 31 грудня 2007 року в результаті тривалої хвороби.