Як тільки в країні оголошують вихідні більше ніж на два дні, українці просто не можуть всидіти вдома. Тим більше, що на перше число в цьому році унікально потрапили цілих три свята: День солідарності трудящих, Вальпургієва ніч і традиційно Великдень.

Друге число відзначилося протестними настроями не менш ніж Першотравень. Цей день світові історики вже давно описали "як найкривавіший день у році". А ось в завершенні свят громадяни Донецької області вирішили пожартувати перед початком робочого тижня. Для того щоб коротко ознайомитися з усіма заходами Znaj.ua підготував для Вас топ 3 подій, які змусили українців вийти на вулиці.

Всеукраїнський день шашликів

Всі звикли першого травня вмикати телевізори і очікувати, коли в черговий раз з червоним прапором вийдуть комуністи, за ними соціалісти, леніністи та інші "істи". В цьому році не змінилось нічого. "Праця = бідність. Офшори = крадіжка. Реформи = грабіж. Вихід = солідарність. Згодні? То приєднуйтесь до свята єдності трудящих, який відзначається світом вже в 130-й раз!", - з такими словами першого травня вийшли десятки молодих людей до пам'ятника Івана Франка, в центрі Києва.

"Наше завдання - наповнити серця працівників готовністю змінювати світ в своїх інтересах. Якщо тобі є, що сказати, то бери улюблений вірш, малюй плакат, поділися досвідом боротьби! Європейські зарплати починаються з культури святкування Першотравня. А Першотравень в свою чергу не повинен починатися з шашликів ... Відпочивай за гідну працю", - йдеться у заклику організаторів, який вони розповсюдили в соцмережах. Ось тільки чим маївка - не вартий відпочинок, організатори так не змогли пояснити пересічним українцям.

Популярні новини зараз
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Показати ще

Реквієм в Одесі

У той час як 2-го травня активісти лівого руху відсипалися, "Правий сектор" і учасники громадянського корпусу "Азов" влаштували реквієм за загиблими під час Євромайдану в Одесі. Уже з заходом сонця о 20:00 на Грецькій площі кілька сотень людей прийшли вшанувати пам'ять загиблих 2 травня 2014 року в ході зіткнень між проукраїнськими і проросійськими активістами.

Панахида проходила під українськими прапорами, присутні виклали на площі тризуб з лампадок і поклали квіти біля фотографій загиблих. Нагадаємо, що акція повинна була відбутися вдень ​​2-го числа, але через масові заяв про замінування і терористів акція переносилася. В результаті півсотні активістів охороняли понад три тисячі поліцейських і нацгвардійців.

"Чий крем? Крем наш!"

Завершальним акордом триденних свят стали громадяни Маріуполя. Сьогодні близько 50 активістів з написами на плакатах "Желе не пройде!", "Геть холодець!", "За одностатеві фраки!", "Крем наш!" висміювали соціалістичні паради - такі, які проходили 1 травня у часи СРСР.

"Натхненням для маріупольської акції послужили "Монстраціі"(масові мистецькі акції у формі демонстрації з гаслами і транспарантами з гранично абсурдним і аполітичним змістом - ред.), що проходять у багатьох містах 1 травня. Організатори, поважаючи традиції, вирішили піти проти правил і не збиратися 1 травня, на яке випав Великдень, і провести флешмоб в інший день - звідси і назва. Формат подібних акцій - хода з безглуздими плакатами, абсурдними гаслами, смішними костюмами і оригінальним реквізитом. Політичні, партійні чи військові гасла не допускаються. Основний посил сьогоднішньої акції - "Не пройде!", - розповіла активістка Діана Берк. "Не пройшло", - запевнили читачів користувачі соціальної мережі Фейсбук.