Різні структури і підрозділи слідчого права в Україні не вміють співпрацювати, не контактують між собою, постійно перекладаючи один на одного відповідальність, за погано виконану роботу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це заявив голова Консультативної місії ЄС з реформування громадського сектору безпеки (КМЕС) Кястутис Ланчінскас.
"Моє перше враження - в Україні слідчі органи не спілкуються один з одним. Тобто поліція робить своє, прокурори - своє, суд - своє, і кивають один на одного: мовляв, ми добре працюємо, а ось ці - погані, не виконують свою роботу", - повідомив Ланчінскас в інтерв'ю "Європейської правді".
Експерт висловив упевненість в тому, що ефективної міжінституційної роботи "міліції - прокуратури - судів" вдасться добитися всього за рік.
Читайте також: Британський посол закликала новий уряд "вкорінювати" корупцію
"Зараз ми з іншими міжнародними партнерами обговорюємо, як зробити ефективним ланцюжок слідства - і досудове розслідування, і судове. Щоб поліція, прокурори і судді ефективно взаємодіяли, розуміли один одного, і кожен робив свою роботу", - конкретизував співрозмовник "Европравди".
У той же час, за словами голови місії ЄС, існує ще одна проблема - всі правоохоронні органи - і міліцію, і прокуратуру - доводиться реформувати під час роботи.
"Неможливо розпустити їх і створити нові з нуля. Якщо правоохоронна система зупиниться, на вулицях почнеться хаос", - підсумував експерт.