Зонд Європейського космічного агентства Rosetta виявив в атмосфері комети Чурюмова-Герасименко амінокислоти і різні органічні молекули, серед яких був і фосфор. Це відкриття дає можливість підтвердити гіпотезу про те, що комети могли зіграти важливу роль в появі життя на Землі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на сайт "esa".
"З огляду на наявність органічних сполук, амінокислот і фосфору, ми можемо стверджувати, що в атмосфері комети є все необхідне для життя, за винятком енергії", – зазначила головний дослідник Rosetta Кетрін Альтвегг з Бернського університету.
"Ми знаємо, що на поверхні Землі дуже багато залишків астероїдів і комет. Раніше було багато припущень про наявність амінокислот в метеоритах, проте ніхто не знав, як вони могли сприяти зародженню життя на Землі. Це стосувалося і зразків, отриманих під час місії Stardust. Я думаю, вони дійсно виявили гліцин, але нам це вдалося краще в багатьох аспектах", – зазначив дослідник Майкл Ахерн з Мерілендського університету.
Мова йде про зразки космічного апарату NASA Stardust, які також довели наявність там гліцину, проте цього разу амінокислоту вперше зафіксували в космосі.
Читайте також Як виглядав Ісус Христос
Відкриття важливе для розуміння умов, в яких існувала Сонячна система на ранніх етапах. Воно стосується не тільки життя на Землі, оскільки подібні процеси могли відбуватися і в інших куточках Всесвіту.
Нагадаємо, комету Чурюмова-Герасименко було відкрито 23 жовтня 1969 року українськими астрономами Климом Чурюмовим та Світланою Герасименко.