Киянка Людмила Козлюк 4 роки продає солодку вату в Києві. Має три точки із продажу.

"Почала працювати у Голосіївському парку Києва. Там багато дітей, є атракціони. Для бізнесу купила потриману машину для вати. На ній цукор часто підгоряв, сильно гудів. Під кінець робочого дня голова від того шуму аж тріщала".

Жінка кожні півгодини насипає в машину із центрифугою з нержавійки цукор. Він потрапляє у порожнину із підігрівом. Там плавиться, а потім розпорошується невеликими згустками. Вони намотуються на паличку. За хвилину виходить біла куля.

Жінка придбала апарат українського виробництва за 3600 грн, зараз такі продають за 4200-4500 грн. Він окупився за тиждень.

"Цей вигідний бізнес. Де ще можна продати кілограм цукру удвадцятеро дорожче? Адже із однієї кілограмової пачки виходить 12-20 ватних куль на паличці. Кожну продаю по 20 гривень".

Популярні новини зараз
Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Показати ще

Для приготування порції потрібні дві столові ложки цукру та паличка.

За день цукрова вата приносить 500-600 грн, у місяць – 8 – 8,5 тис. грн..

"Це вторгована сума. Від неї треба відняти 35 гривень на 2-3 кілограми цукру, приблизно 3 гривні на палички та 30 гривень на електроенергію. За три місяці торік я на старому радянському апараті заробила 23 тисячі гривень. Правда, тоді торгувала в зоопарку, де щодня багато людей".

Для цього бізнесу найкраще обирати людні місця у парках, зоопарках, міських зонах відпочинку. Найбільш прибуткові місця ті, де багато дітей.

"Але у цього бізнесу є кілька недоліків. Він працює лише в хорошу погоду. Я, звісно, маю спеціальний намет. Але, коли навколо калюжі, у парках гуляє мало людей. Більшість робочого дня доводиться просто стояти або розгадувати кросворди. Другим недоліком є сезонність цієї справи. Заробити на ваті можна з квітня до жовтня. Наступні місяці доводиться просто жити за вторговані гроші. Через це я й організувала аж три точки із продажу вати. Маю у сонячні місяці по 16-17 тисяч гривень. Половину з цих грошей відкладаю на холодні місяці."

Людмила Козлюк зареєструвалася підприємцем 2 групи спрощеної системи. У місць сплачує 667 грн податків.

Скільки потрібно вкласти у торгівлю ватою?

- Купівля машин для виробництва солодкої вати – 4200-7000 грн

- Купівля намета від дощу – 900 грн

- Зареєструватися підприємцем – 37 грн

- Орендувати землю – 300-900 грн

- Закупити місячний запас цукру – 800 грн

- Електроенергія – 600 грн

Всього – 6637-10237 грн