Національний банк спростив процедуру грошових переказів за кордон. Спрощення діє для фізосіб-резидентів. Про це йдеться у постанові НБУ від 29 лютого "Про внесення змін до правил здійснення за межі України та в Україні переказів фізичних осіб".

Постанова передбачає зменшення кількості документів для оформлення міжнародного переказу для родичів. Відтепер їм можна переказувати понад 15 тис. грн. у іноземній валюті. Пом'якшення умов для переказів буде для таких цілей – купівля літератури, передплата іноземних видань, лікування в іноземних закладах, транспортування хворих, навчання тощо.

"Це позитивна зміна для українців. Особливо для тих, чиї діти поїхали відпочивати у інші країни або вчитися. Завдяки цьому нововведенню, можна значно швидше відправити кошти з України. Також ця постанова актуальна для сімей учасників АТО. Багато із них лікуються за кордоном – у Ізраїлі, Австрії, Чехії. Часто проблемою є переказ коштів із України. Суми зависали на якихось рахунках між банками, їх важко було звідти вивести", - говорить "Знай" Володимир Марченко із консалтингової компанії AFS.

Читайте також МВФ затримує транш через невпевненість в нашому Кабміні - експерт

Однак, на його думку, таку постанову потрібно було приймати у пакеті із іншою – спрощення переказів в Україну.

Популярні новини зараз
Погрожують відключенням та вимагають гроші: українці скаржаться на терор "газовиків" Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей
Показати ще

"Трохи нелогічними видаються дії НБУ в теперішніх економічних умовах. Зараз в країні дефіцит валюти й профіцит гривні. Це сприяє подорожчанню долари. Аби уникнути цієї ситуації, варто всіма способами збільшувати валютну масу в Україні. Один із найпростіших і найбільш дієвих способів – це спрощення переказів в Україну із інших країн. Тоді б сюди почали надсилати більше грошей наші заробітчани", - пояснює фахівець.

Минулого року вони надіслали в Україну $5 млрд.

"Через різні обмеження НБУ із 2014 року частина цих коштів приїхала в Україну автобусами й потягами, частину наші заробітчани взагалі не привезли. Вони не хочуть, щоб із зароблених важкою працею коштів вираховувати комісію в Пенсійний фонд, якісь там збори. І врешті-решт зняти кошти можна через банк лише у гривні. У більшості фінустанов бракує валютної виручки", - говорить Володимир Марченко.

Нагадаємо, у кінці лютого керівництво НБУ просило захистити кредиторів від позичальників прийняттям законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення довіри між позичальниками та кредиторами" . Однак законопроект не прийняли.