Дисбаланс валютного ринку більше не будуть контролювати за рахунок золотовалютних резервів. Про це сьогодні повідомив заступник голови НБУ Олександр Чурій.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа його словами, регулювання курсової ситуації повинно залежати від ринку валюти, а не держрегулятора.
"Це дуже цікава заява. Або чиновник неук і він взагалі не має уявлення як працює банківська система, або це робиться навмисне, щоб нашкодити вітчизняним банкам і підняти курс", - говорить порталу "Знай" Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.
Якщо Нацбанк не втручатиметься у курсову політику й не витрачатиме золотовалютних резервів на підтримку гривні, то долар дорожчатиме значно стрімкіше, ніж це було раніше, вважає експерт.
"Зазвичай Нацбанк працює за такою схемою — якщо попит на валюту всередині країни малий, то він скуповує його. Якщо він занадто великий, то НБУ продає такі суми валюти із своїх резервів, аби його погасити. Якщо цього не робитиме, то валюта рекордно дорожчатиме. Наприклад, коли долар у лютому 2015 року подорожчав до 30 гривень, попит на валюта збільшувався, то НБУ став більше продавати доларів і збив курс до 25 гривень. Не працювати за такою схемою — означає втратити контроль над ситуацією", - пояснює він.
Такий стан речей не на користь ні банкам, ні експортерам.
"Сьогодні Нацбанк зробив подарунок валютним спекулянтам. Вони навіть внаслідок цієї заяви наживуться. Бо її можна перекласти так — НБУ нічого не контролює, гривня буду падати. І підтримувати її ніхто не буде. Після таких речей зазвичай зростає попит на долари і у виграші є міняйли", - каже він.
Нагадаємо, з кінця серпня американська валюта подорожчала більш як на 70 копійок. Зараз долар продають за 26,7 грн.