Цього тижня Міністерство фінансів оприлюднило базові соцстандарти до 2019 року. Відповідно до них, мінімальна зарплата зросте через три роки на 580 грн і становитиме 1960 грн. А прожитковий мінімум стане більшим на 420 грн і буде на рівні 2030 грн. При цьому показник інфляції гривні, за прогнозами відомства, не перевищить 8%.

"Це правдивий проноз зростання соцвиплат. Такі темпи росту прописані у нашому законодавстві. Оприлюднені цифри Мінфіну говорять про те, що за останні два роки падіння добробуту населення — це ще не межа. Наша купівельна спроможність знижуватиметься й надалі. І вже у 2019 році людина із мінімальною зарплатою зможе купити на 20-25 відсотків менше, ніж зараз", - говорить порталу "Знай" Володимир Марченко, аналітик консалтингової компанії AFS.

За його словами, добробут українців падатиме через збільшену інфляцію, паралізовану банківську систему та нестабільну економічну ситуацію.

"Я сумніваюся, що інфляція буде 8 відсотків, як прогнозують у Мінфіні. Вона не може бути такою низькою, бо в країні нестабільна військова і економічна ситуація. В нас не вирішене питання з окупованими територіями, не йдуть реформи, як очікує МВФ. Через це іноземні інвестори не вкладають в країну великих грошей. Виробники продуктів, одягу й торговельні мережі укрупнюються. Між ними зникає конкуренція. Натомість з'являються картельні змови. Всі ці фактори напряму провокують підвищення цін і низький притік валюти в Україну на фоні великого попиту на неї", - говорить спеціаліст.

Читайте також Як виробити звичку відкладати гроші – 5 способів

Популярні новини зараз
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Показати ще

На його думку, єдина категорія населення, яка виграє від нових соцтандартів, — це підприємці-спрощенці. Бо розмір податку, який вони сплачують напряму, залежить від розміру мінімальної зарплати й прожиткового мінімуму.

"Вийде так, що вони при перепродажах товарів і невеликому виробництві зароблятимуть більше, а податки платитимуть приблизно такі, як зараз. Однак не виключаю, що у Фіскальній службі до 2019 року для малого бізнесу не придумають нового податкового ярма", - каже Володимир Марченко.

Нагадаємо, у цьогорічному державному бюджеті передбачено підвищення мінімальної зарплати до1 600 грн, а прожиткового мінімуму – до 1 544 грн.