Заява президента України Петра Порошенка щодо того, що в кінці липня Євросоюз скасує візовий режим для жителів України, викликала різноманітні емоції у мешканців країни. З одного боку – ну, нарешті! А з іншого – невже це коштувало того, щоб без єдиного пострілу віддати Кримський півострів і влаштувати масштабне кровопролиття на Донбасі?

Щоб спробувати розібратися з цією делікатною ситуацією портал Знай.uа звернувся за коментарями до Руслану Бортнику, директору Українського інституту аналізу та менеджменту політики. Висновки експерта виявилися невтішними.

"Насправді вчорашньої заяви Порошенка всі очікували ще в лютому. Я думаю, що глава держави поквапився з анонсуванням такої історичної події, адже на шляху повного скасування віз ще стоять дві величезні перешкоди: Рада Європи та Європарламент", - зазначив експерт.

"У першу чергу, референдум в Голандії (61% жителів Нідерландів висловились проти затвердження Угоди про асоціацію України і ЄС, - Ред.) продемонстрував всій Європі ставлення до України та її мешканців. По-друге коли це станеться (скасування віз, -Ред.), в українців проблеми почнуться вже на кордоні, адже тут вже будуть нові вимоги. Такі, як обов'язкова страховка, дозволена сума провозимої валюти, щеплення, бронювання готелів та багато-багато іншого", - зазначив Р. Бортник.

Читайте також: Україна виконала 140 умов заради безвізового режиму

Популярні новини зараз
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Підводячи підсумки, експерт сказав, що в цьому році прийняття безвізового режиму з Євросоюзом навряд чи можливе. "Це дуже довга дорога, повна ям і гострих шипів", - підсумував він.

Знай.uа спробував підрахувати, які суми на поїздки в країни ЄС без підтримки туроператорів необхідні зараз, до прийняття безвізового рішення.

З 1 січня 2013 на території країн Європейського союзу почала діяти єдина форма митної декларації для заяви фізичних осіб про переміщення грошових коштів. За новими правилами, при наявності суми понад 10 тис. євро грошові кошти потрібно буде декларувати двічі – під час прибуття до ЄС і виїзду за його межі.

Щодо вакцинації кожна країна має свій персональний календар профілактичних щеплень, складений на підставі поширеності інфекційних хвороб в окремо взятому регіоні і з розрахунком ризику зараження в різних віках.

Що стосується бронювання готелів, то суми броні на ніч відрізняються від країн та регіону. Наприклад, забронювати номер на ніч у тризірковому готелі Бухареста можна всього лише за 4 тисячі гривень. А ось в чотиризірковому готелі на Єлисейських полях у Парижі на ніч можна запланувати собі відпочинок за 17 тисяч гривень.

Застрахувати за полісом медичного страхування виїжджаючих за кордон можна людину у віці від 1 року до 75 років. Сума, в межах якої будуть здійснюватися виплати, зазвичай становить 30000 євро.

Що ж, порівняно з середньою зарплатою по Україні в 5 тис. 230 гривень (дані Держстату за грудень 2015 року, - Ред.), навіть якщо візи з Євросоюзом завтра скасують – це не дуже обрадує середньостатистичного українця.

Юлій Олександрович