Українські чиновники не хочуть співпрацювати з малим бізнесом, так як він не отримує дотацій з державної скарбниці, слідчо, з нього неможливо стягнути великий "відкат". А такі гіганти, як "Нафтогаз", отримують по 100 млрд на рік від держави, щоб не збанкрутіти.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це в інтерв'ю на телеканалі "112-Україна" заявив народний депутат II, V та VI скликань Володимир Лановий. Як відомо, співрозмовник телеканалу, свого часу, займав пост Міністра економіки України, а також Міністра з питань власності і підприємництва.
"Корупціонерам, бюрократам у владі потрібні постійні доходи. Постійні доходи у них є, як правило, від спілкування з великими компаніями. Там вони можуть домовитися, розділити якийсь відкат, помістити цей відкат у себе за кордоном, на якихось рахунках" , - розповів Лановий.
За його словами, велика компанія не може стати банкрутом: "Якщо у неї збитки, вона просить, і їй видають кредити. Чим більший об'єкт, тим важче зробити з нього банкрута". Екс-міністр економіки, відзначив, що якщо таке підприємство не банкрут, то воно "смокче гроші з наших кишень", з державної фінансової системи.
Читайте також: НБУ навмисно обвалив курс гривні - експерт
"Тому чиновники з самого початку спеціально створювали такі об'єднання, як "Укрспирт","Укрзерно","Нафтогаз", і те ж саме стосується олігархічних холдингів, тому що вони потрібні чиновникам", - пояснив Лановий.
За його словами, з малим бізнесом чиновникам нецікаво працювати, тому що доводиться просто працювати, а це для них "обтяжуюча обставина". В той самий час, малий бізнес - самий ринковий, тому що якщо він "провалюється", цим він не завдає жодної шкоди країні, додав співрозмовник каналу.
"Нам потрібно стати членом ЄС, а для того, щоб ним стати, ми повинні опанувати ринкову, конкурентну систему - без монополій, без цієї державної роздачі грошей. При переході до ринку є виняткове правило: держава перестає платити гроші підприємствам. А у нас "Нафтогаз" отримував 100 мільярдів на рік від держави. Ми ось в цих своїх діях виглядаємо убого", - підсумував Володимир Лановий.