Майже в половині випадків українські бізнесмени скаржаться на податкову і митну служби. На другому місці в структурі скарг розташувалися силові структури.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Левова частка проблем стосується податкових і митних питань - це 45% в структурі скарг", - повідомив "Сегодня" бізнес-омбудсен в Україні Альгірдас Шемета.
Чиновник уточнив, що мова йде про неправомірні податкові перевірки, відшкодування ПДВ та про проблеми, пов'язані з оцінкою вартості вантажів.
На другому місці в системі скарг Шемета вказав силові структури, прокуратуру, поліцію і СБУ. За його даними на ці відомства доводиться 13% всіх претензій.
"Це в основному питання, пов'язані з відкриттям кримінальних проваджень, неправомірною поведінкою під час обшуків, арештом рахунків або майна, неповерненням майна за рішенням суду", - пояснив омбудсен.
На думку чиновника, кримінальне право дуже часто використовується проти бізнесу. "Навіть в деяких своїх виступах називаю це національним спортом в Україні", - додав Шемета.
"І часто, на жаль, ті ж співробітники силових структур діють як своєрідні бізнесмени, використовують і перевищують свої повноваження з метою власного збагачення", - повідомив Шемета.
Читайте також: Київський річковий вокзал врятували від Шуфрича
Згідно з озвученими даними, за силовиками слідують контролюючі органи, які проводять регулярні перевірки бізнесу. На них проходиться 10% всіх скарг.
У цю категорію співрозмовник видання відніс діяльність пожежних, СЕС, захисників навколишнього середовища і т.д. "Таких органів контролю в Україні дуже багато", - підсумував омбудсен.