Через низький рівень зарплат уряд залишають "нові кадри", що прийшли на керівні посади після Майдану. Це загрожує "уповільненням або навіть повною зупинкою реформ, що й без того буксують".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Їх вимушують або піти зі своїх посад, або почати жити "по-старому", - констатує тижневик "Фокус". Видання наводить слова замміністра економіки Юлії Павленко, яка заявляє, що заробляє на місяць 8 тисяч гривень із урахуванням надбавок та премій. Міністр же отримує близько 6 тисяч.
Тема зарплат посадовців в країні залишається предметом політичних спекуляцій, додає журнал. "Побажання, щоб міністри пожили на зарплату простої доярки, лікаря або шкільного вчителя, можна почути як у парламенті, так і у міському транспорті. Але професійні рекрутери впевнені, що винагорода посадовцям в ідеалі має відповідати ринковому рівню зарплат керівників з аналогічною кваліфікацією в бізнес-секторі", - вважає "Фокус".
Вирішувати проблему експерти пропонують за рахунок оптимізації структури держустанов, скорочень, а також створення донорського фонду, фінансувати який готові були й міжнародні структури. Але механізми реалізації такого проекту і досі не визначені, констатує "Фокус". "Політики бояться брати на себе відповідальність та пояснювати виборцям, чому зарплати посадовців мають бути у рази вищими, ніж пенсії або зарплати вчителів", - пише журнал.
Читайте також: Мінімальної зарплатні ледь вистачає на 7 днів (експеримент)
Нагадаємо, в кінці січня пішов у відставку міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко. На своїй сторінці в Facebook Павленко написав, що його заява вже подана до Верховної Ради. "Фракція "Самопоміч" прийняла рішення про відкликання мене з посади міністра. Рішення, жодним чином не пов'язане з моєю роботою на посаді міністра", - написав Павленко.