Українським матерям, які самостійно виховують своїх дітей, без допомоги чоловіків, скасували обов'язкову, гарантовану державою, допомогу у розмірі 30% від прожиткового мінімуму. Урядовці пояснили своє рішення тим, що тепер матері-одиначки зможуть отримувати і вищу допомогу, якщо вчасно нададуть до відділів соціального захисту декларації про доходи та інші документи на дітей.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПроте за новими правилами, якщо дохід родини перевищує 2500 грн., допомогу на дітей взагалі не надаватимуть. Тобто більшість матерів-одиначок, які працюють, повністю втратять будь-яку підтримку держави. Експерти вже наголошували, що це рішення влади суперечить Конституції України, адже може привести до погіршення умов проживання більшості неповних сімей, а особливо – дітей таких родин, які мають всі шанси стати злидарями.
Читати також: Тепло, вода, світло в черговий раз подорожчають
За словами голови всеукраїнського комітету "Наступ" Руслана Секели, влада зробила все, щоб скоротити виплати: "Рішення влади розраховане, передовсім, на економію коштів держбюджету, а не на допомогу матерям. За своєю суттю воно - антисоціальне", - пояснив Секела.
Фактично, за новим рішенням влади матері-одиночки мають бути безробітними і не мати жодних інших джерел доходів.
Крім того, за новими правилами діти - інваліди та сироти, а також ті, що втратили опіку, школярі з 1 по 4 клас із малозабезпечених родин більше не харчуватимуться в школах безкоштовно. Місцева влада, у випадках наявності коштів, може повернути цю пільгу на власний розсуд. Також відомо, що за харчування дітей в дитсадках платитимуть батьки.