До церемонії вручення премії "Оскар-2017" залишаються лічені дні. Минулого разу ми пильно розглянули номінантів на "Кращий фільм", тепер прийшов час поговорити про премію в цілому і підготовку до неї.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПідготовка та прийом гостей
Як і будь-який інший серйозний захід планетарного масштабу, церемонію вручення "Оскара" готують весь рік. Як тільки завершується чергове шоу, починається кропітка робота над наступним.
Коли написаний сценарій і завершені всі попередні приготування, починаються репетиції з ведучими і акторами. Репетиції ці повинні повністю повторювати те, що станеться на самій церемонії. І мова не тільки про завчены репліки і жарти. Зірки тренуються навіть швидко та правильно відкривати конверти і вручати статуетки. Для цього їм видають точні копії конвертів та муляжі "Оскара" з глини.
Після цього організатори вирішують найскладніше питання церемонії. Як розсадити гостей? Адже актори та інші діячі кіно - народ вразливий, образливий і емоційний. Організатори повинні бути в курсі всіх чвар та перипетій закулісного життя, щоб випадково не посадити поруч конкурентів, колишніх дружин і чоловіків, друзів і подруг, що посварилися. Адже конфорнтацій та скандалів на церемонії бути не повинно.
Звичайно, поруч не будуть розсаджувати номінантів одних категорій, щоб після того, як переможець буде названий, в кадрі залишилося тільки його радісне обличчя, а не смуток тих, хто програв.
Конверти переможців
Конверти, які містять імена переможців, теж не такі вже й прості. Точніше, були прості до 2011 року. Потім грошей в них вирішили вкладати більше. Так що ось уже 6 років як конверти на замовлення робить дизайнер Марк Фрідланд, вони золотисті і прикрашені невеликими зображеннями "Оскара". Організаторам це обходиться в 10 тисяч доларів, але і Марк робить їх власними руками.
Само собою, їх не заклеюють, щоб не було проблем у потрібний момент відкрити. Але і навстіж не залишають, використовують спеціальну наклейку з логотипом відомої аудиторської компанії Pricewaterhouse Coopers, яка і займається підрахунком голосів членів кіноакадемії. Справа серйозна і копітка, адже цих кіноакадеміків вже більше 7000 осіб.
Обслуговуючий персонал
А ось чисельність обслуговуючого персоналу зазвичай не перевищує 1000 чоловік. Це і охорона, і офіціанти, і кухарі, і дворецькі, і прибиральники, і багато інших. До слова, вони теж репетирують цей вечір, адже сценарій розписаний по секундах, і ніде не повинно бути затримки. Особливо ретельно готується охорона, починаючи тренування за кілька місяців до церемонії. Назва фірми, що забезпечує безпеку, невідома, але охорона обходиться організаторам в чверть мільйона доларів.
Окремо варто сказати про координаторів вечора, які головою відповідають за те, щоб усі гості і персонал виявилися в потрібному місці в потрібний час і все пройшло ідеально.
Є й кумедна посада - люди, що заповнюють порожні місця в залі. Адже зал на церемонії повинен бути повний, а силою зірок там не втримаєш. А вони можуть піти з сотні різних причин. Хтось засмутився від програшу, когось терміново викликали у справах, а хтось і дитину сам спати вкладає. Саме в той момент, коли зірка залишає зал, спеціальна людина повинна сісти на її місце. Таким людям суворо заборонено дивитися в камери, розмовляти і навіть відвідувати вбиральню. Зате і платять непогано - 100 доларів на годину.
Витрати
Середня вартість такої пишної церемонії - 40 мільйонів доларів. Буває більше, буває менше, але деякі суми досить стабільні. Червоний килим, по якому пройдуть гості, щороку новий, і коштує 25 тисяч доларів. Самі золоті статуетки - 45 тисяч. Ведучий зазвичай отримує в середньому 20 тисяч за церемонію. А найбільше отримують продюсери, їхні гонорари стартують від 100 тисяч доларів.
Банкет
Близько 250 тисяч доларів щорічно йде на фуршет, куди відправляються гості після церемонії. Традиційно для зірок замовляють близько 1000 пляшок шампанського і стільки ж лобстерів, 17-20 кілограмів ікри. Окремо замовляють і солодке - 4000 шоколадних Оскарів, покритих спеціальним золотим пилом.
Тривалість церемонії
Раніше тривалість церемонії вручення "Оскара" була майже не обмежена. Але після 2002 року, коли вона затягнулася майже на 4 з половиною години, організатори вирішили, що час треба обмежити. Для цього довелося потіснити переможців. Тепер вони можуть говорити не довше 45 секунд, після цього відразу вступає оркестр.
Статуетки
Самі "Оскари", до речі, зовсім не золоті, це було занадто шикарно навіть для зірок Голлівуду. Їх роблять з бронзи, кожна коштує 500 доларів. До речі, вони досить великі і важкі - 34 см в довжину і 3,8 кг ваги.
Незважаючи на те, що статуетка довічно зберігається у переможця, вона залишається власністю кіноакадемії, і продати її лауреат не може. Якщо раптом хтось задумає продати свого "Оскара", то його швидко викупить сама кіноакадемія всього за один долар. Це не стосується старих статуеток, які вручалися до 1949 року включно, їх продають за дуже великі гроші.