Українцям не оминути підняття пенсійного віку, який необхідний для виходу на заслужений відпочинок, однак сам вік можуть залишити незмінним – збільшать соціальний стаж, без якого на пенсію не вийдеш.

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко переконаний, що оскільки питання пенсійного віку – це дуже делікатна тема, то в уряді обговорюється варіант, щоб спершу не підвищувати безпосередньо сам пенсійний вік, а підвищити обов'язковий виробничий стаж для виходу на пенсію. Зараз в Україні чоловіки виходять на пенсію з 60 років. У 2011 році було підвищено пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років – але цей процес відбувається поступово – пенсійний вік раз на рік підвищується на півроку. У цьому році на пенсію виходять жінки, яким виповнюється 57,5 років. Але при цьому ті жінки, які відпрацювали 30 років, а чоловіки – 35, можуть піти на пенсію за трудовим стажем. І саме цей стаж хочуть підвищити чиновники, каже Охріменко.

"Ідея в чому – підняти так званий необхідний трудовий стаж і в результаті – хто відпрацює ці 35 або 40 років – чудово, хто не відпрацює – до побачення. Це робиться, щоб не чіпати сам пенсійний вік. Тут головна фішка, що виникає небезпека для осіб, які певний час не працювали або працювали підпільно. Не буде трудового стажу – немає права на пенсію", – повідомив експерт для видання "Страна.ua".

Нагадаємо, раніше Знай.ua повідомляв, що безробіття не завадить українцям отримати субсидію.