Вчені Лісабонського університету вивчили причини того, чому люди так люблять попліткувати. Якщо раніше вважалося, що пересуди є однією з форм соціальної комунікації, то тепер є ще й інші пояснення цього явища, пише NEWS.am.

Фахівці вважають, що плітки – це своєрідний захисний механізм, який дозволяє людині відчувати себе добре, отримавши словесні докази того, що хтось інший значно поступається їй у чому-небудь, має недоліки, робить промахи та помилки. Це почуття створює тимчасову і часткову амнезію для її власних недопрацювань і невпевненості.

Читайте також: Українці більше схильні до анархії - соціолог

Відмічається, що переважна більшість людей схильність до пліток не вважають якоюсь особливою проблемою Більше того, якщо найвідданішим прихильникам цієї справи заборонити пліткувати, вони почнуть чинити опір. За словами вчених, постійна потреба обговорювати когось іншого в негативному контексті є чимось подібним до наркоманії.

Як і будь-яка залежність, це відволікає людину від інтроспекції, допомагає забути про свої втрачені шанси та нереалізовані можливості.

Популярні новини зараз
Верховна Рада пропонує звільнити українців від оплати комунальних та житлових послуг Українцям за кордоном встановили нові правила: військовий облік, ТЦК, паспорти До 5000 гривень зарахують на картку: українці можуть отримати гроші на комуналку Соцпідтримка стареньких після 65 років: на які виплати можна розраховувати
Показати ще