Поза всяким сумнівом, сучасний світ куди безпечніший, ніж був ще якихось півстоліття тому. Глобальний і миттєвий обмін інформацією, камери та інші гаджети, які допомагають органам правопорядку охороняти спокій - все це дає можливість спокійно ходити вулицями і їздити по світу. І саме тому такими дикими здаються випадки, коли гаджети і правоохоронці не врятували та не попередили. Сьогодні з'ясувалося, що серед загиблих під час теракту в Ніцці є один наш з вами співвітчизник. Кожен такий випадок переконує нас в тому, що подорожувати по світу не так вже й безпечно, навіть якщо ти уникаєш гарячих точок. Портал "Знай" згадує випадки, коли українці страждали від чужих політичних і релігійних конфліктів, а також цікавиться як поводитись в тому випадку, якщо ви потрапили в екстрену ситуацію в чужій країні.

Пакистан 2013 рік

Жахливий теракт в Пакистані забрав життя десяти чоловік: трьох українців, трьох китайців, литовця, непальца і двох словаків. Це була інтернаціональна група альпіністів, які прибули в Пакистан для сходження на одну з найвищих гір світу - Нанга-Парбат. До їх табору увірвалися бойовики і почалася стрілянина.

Відповідальність за теракт взяли на себе відразу два ісламських радикальних угруповання - Талібан і Джундалла. Експерти зійшлися на думці, що більш вірогідним є визнання Джундалли, так як саме вони часто роблять замахи на життя іноземних туристів і місцевих шиїтів, яких вважають в країні зайвими.

"О шостій вечора відбувся остання зв'язок з нашою командою в базовому таборі. Ми обговорили плани на наступний день, і оголосили відбій до дев'ятої ранку. Потім з'явилися озброєні люди. Їх було не менше десяти. Погрожуючи автоматами, вони витягали людей з наметів. Потім були розмови: звідки вони, яка країна, яка віра. Коли вони бачили, що людина не місцева, вони її вбивали. Так вони прочесали весь табір", - розповідав після теракту український альпініст, що вижив.

Популярні новини зараз
Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку ПриватБанк звернувся до власників пенсійних карток: як уникнути затримок із виплатами Упаковка по 80 грн: в Україні супермаркети змінили ціни на цукор, вершкове масло та олію Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"
Показати ще

Туніс 2015 рік

Напад на готель Riu Imperial Marhaba 5* було організовано ісламськими терористами, які незадоволені поступово секуляризацією Тунісу і перетворенням її на розвинену туристичну країну. Тоді загинули 37 людей, а наша співвітчизниця виявилася серйозно поранена.

Читайте також: Теракт на День взяття Бастилії убив 80 французів

Це був рідкісний випадок, коли бойовики увірвалися прямо на територію готелю, з метою відлякати туристів від туніських пляжів. Один з нападників був убитий поліцейськими в перестрілці, а другий - заарештований. Відповідальність за вбивства взяло на себе угруповання "Ісламська держава". Можливо в теракті брали участь їхні союзники з африканської радикальної організації "Боко Харам".

Кот-д'Івуар 2016 рік

Ще одна трагічна історія, в якій українка, майор ЗСУ, яка очолювала групу українських миротворців зі складу поліцейської місії ООН в Кот-д'Івуарі, виявилася поранена, але вижила. Терористи стріляли їй в обличчя. Теракт стався на пляжі. Ось як описував його один з очевидців:

"Ми побачили людей з Калашниковими. Думали, це солдати. Тут же бачиш людину в бронежилеті - думаєш: поліцейський. Але коли вони підбігли - відразу в упор застрелили чоловіка. Той упав. Вони розстріляли його дівчину, навіть когось поруч, хто воду продавав".

Не пожаліли бойовики навіть 5-річну дитину. У перестрілку з терористами вступили військові і перебили їх усіх до одного. На жаль, жертвами теракту стали 14 цивільних і двоє військових.

Відповідальність взяло на себе африканське відділення радикалів з Аль-Каїди "Аль-Каїда в Ісламському Магрибі".

Буркіна-Фасо 2016 рік

І знову Аль-Каїда, але вже в Буркіна-Фасо. Терористи обстріляли людей, які сиділи в ресторані готелю, який був обраний не випадково. Саме в цьому готелі найчастіше зупинялися іноземці та співробітники ООН. Ресторан готелю виявився захоплений, а його відвідувачі стадії заручниками.

Читайте також: У столичному метро побоюються терактів

Уряд Буркіна-Фасо звернувся за допомогою до західних країн, так як для їх власних правоохоронних органів звільнення заручників виявилося занадто важким завданням. Французький спецназ швидко впорався з терористами і звільнив більше сотні людей, але, на жаль, 23 людини загинули. Серед них були четверо українців - три жінки і одна дитина.

Франція, Ніцца 2016 рік

Вчора, 14 липня, вся Франція відзначала головне національне свято - День взяття Бастилії. І саме в це свято, який уособлює собою прагнення до свободи і прогресу, стався теракт. Поки достеменно не відомо, яка з радикальних угруповань його організувала. Виконавцем був 31-річний уродженець Тунісу, який на швидкості врізався у натовп на вантажівці. На даний момент загинули близько 80 осіб і серед них один українець. Ще один громадянин України поранений.

ЕКСПЕРТ: "НЕ ПІДДАВАЙТЕСЯ ЗАГАЛЬНІЙ ПАНІЦІ"

Головні домінанти, які визначають поведінку людей в таких екстремальних ситуаціях, як трагедія в Ніцці - це паніка, страх і невідомість. Вони паралізують людей і змушують робити необдумані вчинки. Про це розповів порталу "Знай" експерт ринку безпеки Сергій Шабовта.

"Давати будь-які поради щодо того, як чинити, якщо людина опинилася в епіцентрі терористичного акту, як це сталося в Ніцці - шалено важка задача. Скажімо прямо: таких рад не існує. Тому головне - намагатися не піддаватися загальній паніці і знайти будь-якої острівець безпеки, кут, де вас, по меншій мірі, не затопчуть і не завдадуть каліцтва. На жаль, в подібних ситуаціях люди найчастіше отримують травми і поранення не від терористів, а від оточуючих. Після того, як ви сховалися за безпечний кут, де ви відчуєте себе на якийсь час психологічно захищеним, спробуйте визначити напрямок, звідки виходить джерело загроз. Наприклад, це можуть бути гучні крики, стрілянина або звук вибухів. Орієнтуючись на цей осередок небезпеки, вам слід рухатися в протилежну від нього сторону. І тільки після того, як ви покинули небезпечне місце, слід шукати правоохоронців і слідувати їх інструкціям", - підсумував С. Шабовта.