Недостатня тривалість і глибина сну призводять до розладу добових циклічних ритмів і функціонування гіпоталамо-гіпофізарної системи. Вона ж, у свою чергу, є центральним регулятором всіх обмінних процесів, в тому числі і через посередництво ендокринної системи. Таким чином, через хронічний брак сну порушуються процеси регуляції рівня глюкози в крові, погіршується контроль людини над кількістю прийомів пиши і обсягом з'їденого.

Регулярне переїдання і хронічна втома є доброчинної грунтом для набору зайвих кілограмів. А надлишок жирової тканини це один з факторів, що послаблюють дію інсуліну - головного гормону, який регулює вміст глюкози в крові.

Таким чином, істотно зростає ймовірність захворіти на цукровий діабет ІІ типу, для якого ожиріння є одним з головних факторів ризику.

Крім підвищення ймовірності ожиріння та цукрового діабету регулярний дефіцит сну часто призводять до гіпертонічної хвороби і розладів метаболізму. До речі, згідно з даними цього дослідження однієї з головних причин недосипання є користування портативними ігровими пристроями і планшетами. Також істотно погіршує якість сну позмінна робота і відсутність збалансованого режиму дня.

Читайте також: Нана з "NikitA" носить труси-невидимки

Популярні новини зараз
Пенсіонерам виплатять надбавки: хто може отримати 1180 гривень Торкнеться клієнтів усіх банків: в Україні з 1 серпня нові правила розрахунку карткою Гроші більше не прийдуть на картку: щомісячні виплати скасують, якщо не виконаєте нові умови Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику
Показати ще

Це дослідження ще раз підтвердило правильність тверджень про те, що нормальний сон - запорука здоров'я.