Радник Президента Юрій Бірюков став відомий широкому загалу під час Майдану - як і багато хто в той час, він допомагав Майдану чим міг, був волонтером, а коли почалася анексія Криму та АТО, природно, свою допомогу і зв'язки направив на допомогу нашим бійцям АТО. Згодом Юрій створив власний фонд допомоги українській армії "Крила Фенікса". Проект по матеріально-технічному забезпеченню армії в умовах, коли бійці йшли на передову в домашніх капцях, виявився настільки успішним, що в серпні 2014 року Петро Порошенко призначив Бірюкова своїм радником, а в Міноборони він потрапив в жовтні того ж року - з тих пір Юрій займався матеріально-технічним забезпеченням армії вже не як волонтер, а як чиновник.

Пане Юрію, зовсім недавно в Інтернеті з'явилася інформація про те, що Вас звільнили з посади радника Президента. Що трапилося?

- У серпні 2014 року країна балансувала на межі. У Президента виникла ідея підтримати наш волонтерський рух і він видав указ №191. Поспіхом у мене забули поцікавитися освітою. Вся справа в тому, що я вчився в медичному, але не закінчив його. А радник Президента - це серйозна державна служба. Я відразу ж сказав, що не збираюся купувати собі вищу освіту.

Мене не змогли оформити штатним радником, так ці 2 роки я не був офіційно оформлений. Але значився таким. Свою роботу я і далі продовжую в тому ж дусі.

Разом з Вами непоганий соціальний ліфт вийшов у ще одного волонтера - Георгія Туки. Плітки про Ваше звільнення збіглися з його звільненням з посади губернатора Луганщини.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Показати ще

- Тука зараз призначений заступником міністра з питань окупованих територій. Так що я розцінюю це, як підвищення - раніше він відповідав за одну область, а зараз за дві.

Вас називають людиною Президента. Як Ви ставитеся до нього, адже останнім часом Порошенко часто і багато критикують?

- Скажу прямо - Порошенка можна любити або не любити, але коли наша країна балансувала на межі, він її фактично врятував.

Критика влади - це нормально. Інше питання, що ті, хто критикують, повинні робити це осмислено, але цього не відбувається. Ось кажуть, мовляв "Порошенко винен в тому, що підняли тарифи", "Порошенко винен в тому, що трапилося в Іловайську".

Чомусь у нас люди забули, що країна у нас парламентсько-президентська, а не навпаки, і країною у нас керує парламент. Президент у нас відповідає за зовнішню політику і за силовиків, і навіть глав адміністрацій Президент призначає за пропозицією Кабміну. А в тому, що трапилося в Іловайську винен не Президент, винна Російська Федерація. Люди забули, що весь цей час до АТО вони думали, що у нас є армія. Але армії то у нас не було.

Ви реагуєте на критику на адресу Президента?

- Я сприймаю цю критику, тому що я радник людини, якого критикують. І я показую йому цю критику. Він активний читач фейсбуку, у нього є аккаунт.

Буває так, що я приходжу до нього з інформацією з Фейсбуку, а він мені повідомляє, що вже бачив це. В основному в соціальних мережах пишуть повну маячню. Пам'ятайте скандал в серпні 2014 року, пов'язаний з парадом у День Незалежності? Зараз цим парадом йому докоряють. Але мало хто знає, що ті БТРи, які їхали на параді - це були єдині БТРи київського гарнізону та якби в АТО трапився прорив і росіяни вийшли б на дорогу від Харкова до Києва - то єдині автомобілі, які захищали б столицю, це і були б ті нещасні 10 БТРів Президентського полку.

А навіщо потрібно було 10 БТРів Президентського полку випускати на парад?

- У 41-му році теж організували парад - а для чого? Та тому що ми на той момент стояли на межі паніки в країні, нам потрібно було показати людям будь-якою ціною, що панікувати не варто. І ми пустили по Хрещатику курсантів, військ там не було. Ми за всяку ціну зобов'язані були показати Росії, що ми не панікуємо.

Зараз ситуація з технікою покращилася? Київ є кому захищати в разі чого?

- Щомісяця "Укроборонпром" передає нам машини. Далі не можу розповідати - інформація секретна.

За останніми даними - що зараз відбувається на фронті?

- Йде перевага з нашого боку. Авдіївська промзона - найважливіший об'єкт - вже під нашим контролем. Вона дає контроль над дорогою і дає можливість просуватися вперед. Так що все-таки перевага.

А далі що? Будемо брати Донецьк?

- Військовими методами взяти Донецьк неможливо - це розуміють усі. Згадайте хоча б бої за аеропорт - за якихось три нещасних будівлі, скільки було пролито крові і витрачено часу і сил. Місто-мільйонник можна взяти тільки одним методом - повністю стерши його з землі. Але це ж загибель тисячі мирних жителів. Президент на це ніколи не піде.

Ви займаєтеся сектором матеріально-технічного забезпечення в Міноборони. Чого зараз не вистачає нашій армії?

- Та всього того ж, що і раніше, тільки вже менше. В цьому році ми отримали тільки 60% від нашої потреби. Більше в бюджеті просто немає грошей. Те ж саме було і в минулому році. Звичайно ми просимо більше, підраховуємо - але нам тепер видали 55 млрд. з хвостиком і викручуйтеся, як хочете. Але це вже питання до людей, які отримують свої зарплати в конвертах і не хочуть платити податки, але зате всім серцем підтримують нашу армію ...

Багато українців відповідають на це: чому я повинен платити податки державі, якщо навіть Президент тримає гроші в офшорах?

- Зазначу, що Президент в 2014 - 2015 року витратив на армію понад 300 млн. грн.. Це є в його декларації. Мені особисто він перевів 2,5 млн. грн на покупку пральних машинок - це ті автомобілі, які зараз їздять на передовій і перуть речі наших бійців. І таких проектів у нього є багато - просто він не хоче їх піарити.

А чому Петро Порошенко не розповість, що і скільки він закупив для армії? Це ж додатковий піар, рейтинги. Адже зараз його лає кожна собака на кожному кутку...

- Собака лаятиме Президента по кутках, навіть тоді, коли почує всі доводи - вона адже свою точку зору не поміняє. Якщо людина розсудлива, вона і так розуміє, чим займається Президент і той факт, що Президент нас по суті врятував. Країни ж не було б ще в 2014, залишився б шматочок. Адекватні люди це розуміють. Я не закликаю його любити або не любити - це особиста справа кожного, але розуміти такі прості речі потрібно.

Незважаючи на всю підтримку світової спільноти, Україна так і не отримала летальної зброї. Чому?

- Якщо нам дадуть таку зброю - під неї необхідно закуповувати відповідні снаряди, запчастини, наймати людей, які б обслуговували це все, наймати інструкторів, які вчили б наших бійців. Тому краще попросити у світової спільноти грошей, щоб ми могли відновити завод, який би виробляв нашу техніку, що ми і робимо.

І скільки у нас всього оборонних підприємств, які працюють?

- Це відкрита інформація на сайті Укроборонпрому - їх близько 80 зараз.

Чи обговорювали Ви з Президентом Мінські угоди? Яка Ваша оцінка того, що відбувається - начебто ті, хто нам допомагають, вимагають проведення виборів на Донбасі.

- І я, і Президент теж виступаємо за вибори на Донбасі. Але вибори - це 11 або 12 пункт Мінських угод. А до цього потрібно припинити вогонь, відновити контроль над кордоном і багато іншого. А у нас ще дня не було, щоб взагалі припинився вогонь в зоні АТО.

Чи є у нас шанс повернути Крим?

- Є, але не військовими методами. Можна спробувати економічними, дипломатичними. Про Крим ніхто не забув і світова спільнота не пробачить Росії Крим. Так, Франції, Німеччині або США не так вже важливий Крим - їм важливіше дотримання базових фундаментальних принципів геополітики. Є країна і вона повинна бути в такому контурі за замовчуванням. І якщо хтось відтяв шматок чужої території, тоді у європейців виникає питання - що якщо завтра одна європейська держава за таким же принципом відрубає шматок території у іншої європейської держави?