9 квітня 2016 року в Україні виповнився рік від старту декомунізації. Протягом цього року країна позбулася більшості пам'яток свого радянського минулого, змінивши статус понад 800 радянських об'єктам. Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович переконаний, що епоха комунізму стала найстрашнішою в історії розвитку українського народу. Про це В'ятович написав на своїй сторінці в Facebook.

"Особливість комуністичного тоталітарного режиму в тому, що не лише його верхівка могла знищити кожного. Таку можливість надавали іншим, лояльним до нього громадянам. Записки із словами "счітаю своїм долгом увєдоміть" стали для багатьох зручним інструментом вирішення власних проблем, часто дуже далеких від політики. Сталін не просто сам був уособленням зла, він подарував іншим шанс безкарно бути ним. Саме за цим подарунком найбільше ностальгують нині совки", - написав В'ятович.

Читати також: Іллічівськ остаточно став Чорноморськом

Як відомо, процес декомунізації стихійно активізувався під час "Ленінопаду" в період Революції гідності та був узаконений ухваленим рік тому, 9 квітня 2015 року, Верховною Радою України пакетом законів про декомунізацію.