Змусити чиновників посміхатися, зробити в різний час початок шкільних уроків, платити податки за паркани, а безхатченків пустити ночувати у вестибюлі метро. Кияни активно кинулися пропонувати чиновникам своє бачення змін столиці. "Знай" обрали найдивніші.

1. Киянку Анастасію Беляєву дратує реклама велетенської цукерки в парку Шевченка.

"Декілька днів тому з'явилась велика рекламна компанія цукерок, що займає приблизно 1/6 площі парку. Тепер, замість ялинки, у дітей буде штучна цукерка. Прошу прибрати новорічні прикраси та продукцію, що нагадують вищеназвані цукерки, та повернути парк до його колишнього вигляду", - пише жінка та збирає підписи за свою петицію.

2. Тетяна Мельник хоче зобов'язати чиновників посміхатися.

"У всіх розвинутих країних світу, при наданні сервісу клієнтам ввічливо посміхаються. Прошу ввести правила(рекомендації) для чиновників про те, що при наданні адміністративних послуг чиновники повинні ввічливо посміхатися, а не байдуже або вороже відноситись до громадян та їх потреб", - радить.

Популярні новини зараз
Погрожують відключенням та вимагають гроші: українці скаржаться на терор "газовиків" Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня
Показати ще

3. Ігор Лазарєв пропонує початок навчань у школах зробити у різний час. Каже, що таке нововведення не його вигадка, а світова практика.

"Через однаковий часу початку занять, на дороги виїжджає одночасно багато транспорту. Навіть 10 хвилин різниці між почаком занять в сусідніх школах призведе до зменшення заторів у Києві. Мені незрозуміло, чому наші фахівці з органів муніципального управління досі цього не зробили", - дивується Лазарєв.

4. Вестибюлі станцій метро вночі перетворювати на пункти обігріву для бездомних хоче Тетяна Попова.

"В Києві майже немає притулків та нічліжок для бездомних, а тимчасові пункти обігріву відкриваються лише після пониження температури до-10 °C. У столиці багато безпритульних, яким з настанням холодів ніде подітися. А вирішити проблему можна, дозволивши їм ночувати у вестибюлях станцій підземки", - уточнює жаліслива киянка.

5. Андрій Більковець задля покращення сервісу в метро хоче чути мелодію турнікетів.

"Пропоную встановити в метро на турнікетах звуки різної тональності приємні для слуху, що створюватиме мелодії при їх використанні", - пише. Переконує, що таке нововведення важливе для розвитку туризму. А почати пропонує зі станції "Вокзальна".

6. Сергій Куделя вважає, що Києву не вистачає змагань по кориді та родео.

Просить зробити змагання такими ж, як у футболі або баскетболі.

"Необхідно виділити для цього спеціальний майданчик в місті та продавати квитки. Багатьох людей це зацікавило б та приносило б гроші", - чомусь вирішив підприємливий Куделя.

7. Анатолій Совайло впевнений, що місто може заробляти на податках з парканів. Він вже все порахував та пропонує свої тарифи.

"Сто гривень пропоную брати за прозорі заввишки – 1,81- 2 м. І таку ж суму за непрозорі", - виклав прейскурант Анатолій Васильович.

Вартість податку в нього росте в залежності від висоти та прозорості огорожі. Найбільше платитимуть власники непрозорих парканів висотою від 3 метрів. Щороку за них доведеться викладати 5 тис. грн.

"Будівельні паркани, паркани режимних підприємств, воєнні об'єкти не підлягають оподаткуванню. Пропоную вести податок на паркани по всій країні, а почати з Києва", - уточнює автор ідеї.

В лідерах – збір сміття та Подервянський в метро

За правилами, аби петицію почали розглядати, вона має набрати більше 10 тисяч підписів. Зараз на сайті тільки одна петиція побила цей рекорд. Кияни запропонували встановити по місту автомати для збору батарейок, лампочок, ртутних градусників та пластикових пляшок.

Ще півсотні підписів не вистачає петиції про безбар'єрний Київ.

Студенти просять зменшити вартість проїзду в метро та громадському транспорті на половину. Вже зібрано 9329 підписів.

Більше 8 тисяч голосів городяни віддали за знесення МАФів біля станцій метро та у переходах. Трішки менше (7729) просять прискорити будівництво муніципального притулку для тварин.

Ще 6917 киян хочуть чути голос Леся Подервянського під час оголошення зупинок в метро. "Його голос може підняти настрій у скрутний час", - вважають вони.