Цього тижня Вірменія перестала пускати на свою територію українську свинину. Офіційно заборону на імпорт м'яса наклала Державна служба з безпеки продуктів харчування міністерства сільського господарства Вірменії. Там пояснюють своє рішення тим, що таким чином убезпечуються від проникнення африканської чуми з України.

Під заборону потрапили живі свині, заморожена свинина, м'ясо диких свиней, готова продукція, виготовлена зі свинини та види кормів для свиней.

"Справді, в Україні були випадки захворювання свиней цією хворобою. Але вони поодинокі й не становлять ніякої загрози не те, що для Вірменії, а й для нашого внутрішнього ринку", - пояснює порталу "Знай" Олександр Данилюк, експерт аграрних ринків.

На його думку, це рішення є політичним, а не економічним.

"Незважаючи на те, що у нас є певний занепад у тваринництві, все одно українські підприємства експортують чимало продукції за кордон. І наші виробники зорієнтовані на ринок країн СНД, бо у ЄС наша продукція не відповідає стандартами. Росіяни це розуміють і намагаються тиснути на нас через свої держави-сателіти. Вірменія — одна з таких. Там проросійська влада, вони тримають курс на вступ до Митного Союзу та навіть визнають Крим російським", - пояснює спеціаліст.

Популярні новини зараз
Лише $100 на місяць: адвокати беруться захистити ухилянтів від ТЦК, можна оформити підписку В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися 1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Показати ще

Читайте також Гроші не пахнуть: бізнесмени продовжують балувати окупантів солоденьким

Він вважає, що частково такі перебої із експортом провокують українські виробники, бо не хочуть розвивати технології виробництва й вкладати у це кошти.

"Йдуть найлегшим шляхом. Ведуть бізнес так, ніби за останні три роки нічого не змінилося. Думаю, це не останні проблеми із політичною забороною наших продуктів. Цього можна очікувати також від Білорусі", - прогнозує він.

Нагадаємо, у липні цього року працівники Россільгоспнагляду та російської митниці розчавили 7,7 тонн українських черешень і 19,5 українських і польських яблук. Ці фрукти заборонено ввозити туди з 2015 року.