Сьогодні у соцмережах поширили інформацію про закриття столичного відділення "Сбербанку Росії" на вул. Володимирській. Наш кореспондент пересвідчився, що відділення нормально працює – його працівники обслуговують клієнтів, купують валюту та приймають кредитні платежі. У грудні також були повідомлення в ЗМІ й соцмережах про те, що російський банк ВТБ закриває свої відділення в Україні. Натомість він лише скоротив свої відділення в деяких областях. Єдиний російський банк, який минулого року справді зник, це "Русский стандарт". Він у жовтні змінив назву на "Форвард банк".

"Російські банки справді скорочують кількість своїх відділень в Україні, бо їхні доходи суттєво знизилися. Через низькі статки та знецінення гривні люди зараз не вкладають кошти у фінустанови, а навпаки – забирають їх звідти", - пояснює "Знай" економіст Владислав Загородній.

За останній рік найбільший відтік коштів був з російських фінустанов, з них вивели 20% депозитів. Із 45 млрд. грн. у них лишилося 36. Лідером із відпливу капіталу став ВТБ, вклади у нього скоротилися на 43%.

"Адекватні люди не нестимуть грошей банки країни-загарбника. З одного боку, це суперечить всім моральним принципам, з іншого – це дуже ненадійний вклад. Адже рано чи пізно ці фінустанови все одно підуть з України і, очевидно, грошей перед цим банки не повернуть.

Закриття цих банків є вимогою суспільства. Особливо після того, як росіяни після окупації Криму дозволили кримчанам не платити кредитів українським банкам. Можна було б зробити дзеркальний крок у відповідь. Але влада на це не пішла. Оскільки вона не скористалася можливістю політичним рішеннями набирати собі бали. Це зробили програмісти та спеціалісти із розкрути різних сайтів та інтернет-сторінок. Вони стали поширювати різні фейкові новини із цікавими заголовками, аби більше людей клікало на їхні сайти. Адже вбивствами серед білого дня та пострілами наших людей вже не здивуєш".

Популярні новини зараз

Ніна Матвієнко не стримала радості від переїзду Тоні й Арсена Мірзояна: "Ще й випхаю"

Школярі підпалили будинок вчителя заради переглядів у TikTok - згорілих бані й сараю було недостатньо

В українських супермаркетах посеред зими з'явилася черешня - 1.5 тисячі за кілограм і вже гниє: "Виглядає на 9.99"

Злата Огнєвіч розповіла, що обрала не Андрія Задворного на шоу "Холостячка": "Я переконалася, що..."

Показати ще

Нагадаємо, що "Сбербанк Росії" входить у десятку найкрупніших фінустанов України. Його активи сягають 42 млрд. грн. ВТБ, після "Приватбанку" та "Дельти", лідирує у наданні споживчих та автомобільних кредитів. Особливий розквіт цих установ почався 2010 року – у час остаточного закріплення влади Януковича. Тоді відділення російських банків з'явилися на головних вулицях кожного обласного центру. Кожен п'ятий зарплатний проект обслуговували банки сусідньої держави.