9 жовтня - Всесвітній день пошти. Це свято встановлене у 1969 році Всесвітнім поштовим союзом. Інформаційний портал "Знай.ua" вирішив відзначити цей день висвітленням деяких фактів, якими сповнені поштарські сумки.

Багата історія поштових пересилань не обійшлася без курйозів і різних хитрощів.

Залізти в ящик простіше ніж заплатити за авіаквиток?

Крім ліні, кмітливість у людини вмикає ще й жадібність. Можна наштовхнутися на різні витончені способи заощадити на чому завгодно. Наприклад, на проїзді в інше місто або країну. Бракує грошей на авіаквиток? Переліт в багажному відділенні коштує набагато дешевше. Тільки гарні стюардеси не розноситимуть напої серед валіз. Та й спина може розболітися від тісного ящика. Знайшлися розумники, які знехтували горішками в салоні літака і відправили себе в інше місто за допомогою пошти. Притому, що відправка людини заборонена політикою будь-якої поштової компанії.

Першим, хто добровільно заліз в ящик, був Генрі Браун, раб із Південної Америки в 1849 р. Він вирішив, що так найпростіше втекти від господаря. Справу утнути йому допоміг друг-комірник, який і відправив посилку вагою у 90 кг туди, де немає батогів і наказів, а саме - до Філадельфії аболіціоністу Джеймсу Міллеру Маккіму. І цей випадок не став би поодиноким у краях, де використовували людську працю, якби врятований тримав язика за зубами.

Популярні новини зараз
Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Звертайте увагу на серійний номер: які гривневі банкноти можна продати за нечувані суми Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну
Показати ще

Бажання побачити батьків підштовхнуло американського студента відправити себе поштою додому. У 2003 році 25-річний Чарльз Маккінлі відправив сам себе посилкою з Нью-Йорка в Даллас тому, що у нього не вистачало грошей на квиток. Доставка тривала 17 годин, а хлопця в ящику виявили після зважування вантажу, який втратив кілька кілограмів. Мандрівник не додумався взяти нічого з собою, крім мобільного телефону. Історія закінчилася тим, що студента заарештували і звинуватили у фінансових махінаціях.

Ще один подібний випадок повторився в 2012 році, коли китайський романтик Ху Сен вирішив здивувати свою кохану дівчину і замовив доставку себе самого. Але в кур'єрській конторі щось переплутали та замість обіцяних 30 хвилин доставка тривала 3 години. Закоханого хлопця привезли в офіс до дівчини в досить пом'ятому стані, але з квітами. У підсумку йому було надано медичну допомогу.

Якщо дорослу людину реально відправити поштою, то дитину і поготів. У 1913 році в США відповідно до "Закону про пошту" можна було легально відправити дитину з листоношею, чим, власне, і користувалися економні батьки. Справа в тому, що цей закон дозволяв передавати посилкою дрібну живність до 5 кг, і за логікою, дітлахи теж потрапляли під цю категорію.

У листонош з'явилися навіть спеціальні сумки для перевезення дітей, а марки наклеювали на одяг. Вартість посилки становила 53 цента, що набагато дешевше за квиток на потяг. Але після скандального інциденту, коли мати відправила доньку батькові, який пішов із сім'ї, і після підвищеної уваги журналістів – таку практику визнали незаконною.

На окрему увагу заслуговує "оперативність" британської поштової служби: відправлена ​​листівка напередодні краху на Уолл-стріт прийшла одержувачу аж 2008 року. І за іронією долі - в час кризи. Листівку, дуже завбачливо, помістили в конверт із написом "Просимо вибачення за затримку".

А ось ще один цікавий факт: у Німеччині, виявляється, є дуб, який має свою поштову адресу. Туди приходять листи спочатку з Німеччини, пізніше - з усього світу від тих, хто хоче зустріти свою другу половинку. За легендою, через дупло цього дерева закохана пара передавала один одному послання, тому, що лісник забороняв своїй донці бачиться з судженим. Але батько все ж усвідомив, що проти долі не попреш, і дав благословення парі. Весілля відбулося під цим же дубом. Сьогодні могутнє дерево "оженило" понад сто пар. Люди знаходять свою половинку завдяки листуванням, які "зав'язуються" в корінні цього дуба.

Правда, не всі жителі нашої планети використовують пошту на благо. Наприклад, у 2001 році вчений-біолог Брюс Айвінс влаштував теракт за допомогою пошти. Він відправляв листи на адреси деяких ЗМІ і політиків від Демократичної партії, які містили спори сибірської виразки. В результаті – 5 осіб загинули і 17 були інфіковані. Розсилка смертельних листів почалася через тиждень після теракту веж-близнюків, 18 вересня. Розслідування цього злочину стало одним із найскладніших і масштабних в історії ФБР. До слова, поштового терориста Айвінса визнали винним тільки в 2010 році, і то, після його самогубства в 2008-му.

І наостанок: напевно, мало хто знає, що перші поштові скриньки називалися "тамбурі". З'явилися вони у Флоренції 400 років тому. Їх використовувала інквізиція для отримання доносів на філософів із прогресивними поглядами, на вчених, які були "в змові з дияволом" або на політиків, які йшли проти влади. Для початку "тамбурі" повісили на дверях ратуші, а пізніше встановили в громадських місцях.

До речі, поштовий ящик є і у Шерлока Холмса, причому, цілком робочий. Знаходиться він на Бейкер-стріт, 221 б, куди досі приходять листи. Деякі від фанатів, а деякі - з проханням про допомогу. Є ті, хто не просто вважає Шерлока досі живим - люди вірять, що він усе ще займається розслідуваннями. Такі оптимісти отримують відповідь про те, що детектив відійшов від справ, але у відправника листа є можливість відвідати музей всесвітньо відомого детектива в Лондоні за адресою, на який було відправлено листа.