У мережі запустився ресурс, який буде перевіряти висловлювання українських політиків на правдивість чи брехню. Factcheck.com.ua, за словами творця платформи Яни Ібрагімової, це не політичний, а аналітичний ресурс, який допоможе громадянам, самим політикам і журналістам встановити істину в висловлюваннях українського політикуму.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Подібні ресурси існують в більш ніж 30-ти країнах світу і допомагають громадянам підвищити свою політичну грамотність, а політикам бути уважнішими", - розповіла Ібрагімова. Журналісти порталу "Знай" вирішили скористатися сайтом і перевірити, чиї висловлювання перевіряє ресурс Factcheck.com.ua. Сайт запущений не так давно, але на ньому вже рясніють тези політиків з клеймами "правда" або "брехня".
Читайте також: Нардеп Лещенко пропонує намалювати статевий орган на багатоповерхівці
Таким чином, перше місце на сайті за кількістю брехні розділили між собою колишній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк і нардеп "Опозиційного блоку" Євген Мураєв. Серед "брехунів" були так само помічені такі політики як Юлія Тимошенко, Володимир Гройсман, Олег Ляшко і Людмила Супрун.
Лідируюча з брехні партія - "Опозиційний блок". А ось правду в українському уряді, як виявилося, в більшості випадків говорять депутати від БПП. Правдорубами виявилися - Сергій Лещенко та Світлана Заліщук. Примітно, що депутати саме від БПП (Сергій Лещенко і Мустафа Найєм) і представляли широкому загалу даний ресурс, на брифінгу в прес-центрі УКМЦ.
"Для перевірки фактів ми використовуємо тільки відкриті джерела українські та зарубіжні. А перевіряємо факти і тези, не беручи до уваги суб'єктивну думку політиків і їх припущення", - заявив керівник платформи Factcheck.com.uа Ігор Корховой.
За словами керівника, поки акцент робиться на висловлюваннях політиків столиці, але незабаром ресурс планує "розширити свої кордони і вийти на всеукраїнський рівень", взявшись за моніторинг заяв, в тому числі, голів районних і сільських рад.