Компанію, яка вирішила зайнятися видобутком сланцевого газу на Донбасі, було організовано в червні цього року. Насправді, це просто цинічна й відверта спроба якоїсь "кишенькової" структури провернути чергову корупційну схему. Про це порталу "Знай" розповів експерт з питань безпеки Сергій Шабовта.

На думку фахівця, наразі невідомо, хто є справжнім власником цієї компанії та чому компанія зі статутним фондом у тисячу євро перемагає в тендері, беручи на себе багатомільйонні зобов'язання. Крім того, незрозуміло, чому досі цією подією не зацікавилися в СБУ, мабуть, там не побачили горезвісну "руку Кремля".

Також Шабовта додав: думки деяких експертів, про те, що може бути переуступлено права й потім хто завгодно може зайнятися видобутком сланцевого газу на цьому родовищі, є банальною спробою "злити" цей процес.

"Рано чи пізно все ж спливе відоме в Україні прізвище з олігархічних кіл, тому що зрозуміло - туди кого завгодно просто не допустять. Насправді, вся ця схема практично не замаскована. Вона свідчить про те, що раніше було досягнуто "коридорних" домовленостей, а якісь люди, абсолютно увірувавши в свою безкарність, нахабно лізуть за допомогою цієї компанії з незначним статутним фондом, щоб отримати величезні прибутки, що в принципі не може відбуватися в цивілізованому світі", - підсумував експерт.

Читайте також: Луценко пояснив, чому в Україні переможе корупція

Популярні новини зараз
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Показати ще

Як повідомлялося, у Юзівського родовища сланцевого газу, яке в 2011 році дісталося корпорації Shell, уже знайшовся новий "хазяїн". Міненерго та МЕРТ обрали на конкурсі компанію Yuzgaz B.V., створену всього пару місяців назад. Її власник, фонд Emerstone Energy з Люксембургу, також створений в 2016-м.