Українські перевізники попереджають: незабаром країну може очікувати транспортний колапс. Занадто дорогий бензин та запчастини спонукають їх піднімати ціни на послуги. З цим категорично не погоджуються споживачі. Як наслідок, частина громадського транспорту просто не виходить на маршрути.

Заручниками ситуації опинилися мешканці Уманського району, що на Черкащині. З 21 березня перевізник ТОВ "Круїз-авто" відмовився здійснювати пасажирські перевезення територією району.

Селяни шоковані таким вчинком. Багато з них добиралися громадським транспортом у лікарню в райцентр, до школи, на ринок та на роботу. Загалом в районі скасували 22 автобусних маршрути.

"Автобуси ТОВ "Круїз-Авто" перевозили людей з розрахунку 33 коп. за кілометр за кожного пасажира. В зв'язку з подорожчанням, економічно обґрунтованими тарифами перевізник вважає ціну 66 коп. Після переговорів зійшлися на ціні 50 коп. Пропозиції розіслали сільським та селищним радам. Але вони з такими тарифами не згодні", - коментує ситуацію Петро Шаповал, радник голови Уманської райдержадміністрації.

"Село Родниківка розташоване за 3 кілометри від Умані. Перевізник хоче, аби ми за проїзд платили 6 гривень, замість 3. Чим такі тарифи обумовлені?", - каже Руслан Яремчук, сільський голова Родниківки.

Популярні новини зараз

Фіналіст "Холостячки" спалився Гриші Решетнику, що вже переїхав до Злати Огнєвіч: "Тримайся в подробицях"

Що не можна подавати на новий 2022 рік: доведеться обійтися без шампанського і холодцю

ПриватБанк, Укрсиб і Монобанк: список "колючок" для боржників збільшився, кому дозволили блокувати рахунки

Володимир Дантес "роздягнув" Надю Дорофєєву просто на людях, всі зацінили: "Вона класна"

Показати ще

"Проїзд коштував 9 гривень. Зараз перевізник хоче, аби кожен пасажир платив 16,5 гривень. Ми розуміємо, що ціна на бензин і обслуговування машин зросла. Але нам нід взяти таких коштів щоразу. Сільські жителі й так економлять щоразу, вибираючись до райцентру", - каже Олена Варич, мешканка села Гродзеве, що в 9 км. від Умані.

Поки селяни змушені їздити попутним транспортом та добиратися пішки.

Зі схожою проблемою стикнулися в решті регіонів України. На початку березня страйк перевізників охопив Ковельский район на Волині. У Здолбунівському районі Рівненщини перевізники самовільно підняли ціну на перевезення. На початку березня весь міський транспорт зупинили у Миколаєві. Перевізники вимагали негайного підняття тарифів, на що прокуратура відреагувала миттєво – відкрила кримінальне провадження.

З середини березня не вийшли на маршрут половина міського транспорту Чернігова, що призвело до зростання соціальної напруги у місті. Не вийти на маршрути погрожують і в Ужгороді.

Поки що влада на місцях просить транспортників не страйкувати, а подавати свої пропозиції щодо тарифів.

"Доки міська влада розглядає тарифи, відбуваються дискусії. Але ситуація стає все критичнішою. Пальне дорожчає, як і газ. Перевізники не можуть довго їздити собі у збиток", – запевняє Володимир Козун, директор Ужгородського АТП.