Російські медіа оприлюднили "чорні списки" іноземців, яким заборонено в'їжджати до Росії. У санкційному переліку 200 політиків, чиновників і громадських діячів зі США, Канади та країн Євросоюзу. Найбільше серед них американців. Зокрема, там є прізвища помічників президента США Даніела Пфайфера та Бенджаміна Роде, лідера сенатської більшості Гаррі Ріда, голови сенатського комітету в закордонних справах Роберт Менендес.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПід заборону потрапили також 13 провідних політиків Канади. Серед них спікер палати громад Ендрю Шир, лідер фракції консерваторів Пітер Ван Лоан, голова комітету у закордонних справах Рейнел Андрейчук і керівник Конгресу українців Канади Пол Грод.
У санкційних списках фігурують також 5 громадян Угорщини, яких звинувачують у "русофобських поглядах". Один з них колишній прем'єр-міністр, імені якого не називають.
Російський МЗС оприлюднив лише частину прізвищ. Решті зацікавлених порадили звернутися до західних посольств РФ.
Голова Думського комітету в іноземних справах Олексій Пушков, який сам перебуває під санкціями, повідомив, що представників бізнесу у списки не заносили.
"Це пагубна практика. Люди просто займаються своїм бізнесом і не можуть відповідати за дії політиків у своїх країнах. Але якщо Захід вирішить запровадити нові санкції проти росіян, ми в боргу не залишимося. На цей випадок дипломатичні представництва уже підготували додаткові списки", - заявив він.
Київський політолог Володимир Фесенко називає відсутність списку бізнесменів показовим.
"Росія не хоче рвати зв'язків із західним бізнесом. Узагалі з боку Кремля цей крок скоріше демонстративний. Нічого нового не сталося. Раніше, якщо котрась із країн висилала десятеро шпигунів, країна-опонент у відповідь виганяла 10 дипломатів. Думаю, для західних політиків загроза таких санкцій суто символічна. Ну, не зможе хтось здійснити якусь ділову поїздку. У російських чиновників і бізнесменів значно більше потреб і бажання відвідувати Європу, ніж у американців мандрувати Росією", - зазначив він "Знай".
У американській частині списку є чимало конгресменів. Один із них, сенатор Джон Маккейн, вимагає від президента США Барака Обами надати Україні летальне озброєння.
"Маккейна вважають головним ворогом Росії в Америці. Я б здивувався, якби його не було в цьому списку", - резюмує Фесенко.