11 квітня Нацбанк вводить у обіг нову купюру номіналом 500 грн. Про це повідомили в прес-службі відомства. Нова банкнота за розмірами така, як і попереднього зразка. Однак за стилем виконання вона перегукується із новою банкнотою 100 грн, яку ввели рік тому. Має подібного дизайну голографічні смуги. Портрет Григорія Сковороди розміщений ближче до центру.

Нова банкнота оздоблена новими рівнями захисту. На лицевій стороні - "віконна" смужка з кінематичним ефектом. Вона має темно-сірий колір і містить цифрове зображення "500", а також - графічне зображення знака гривні. Другий новий захисний елемент - це "Спарк". Він являє оптичний змінний елемент, змінює колір під час нахилу банкноти.

"Як на мене, зараз українські дизайнери наслідують стиль євро. Не зрозуміло, чому розміщують портрет видатної постаті по центру, а не збоку. Адже в кінці 1990-х в усьому світі пішла тенденція до розміщення портретів збоку. Так в гаманці купюри не згинаються на обличчі відомої постаті", - говорить "Знай" Олександр Сич із українського геральдичного об'єднання.

Читайте також Нацбанк приймає рішення із запізненням на рік - експерт

За його словами, захист купюри є не гіршим за той, який має євро. Його важко підробити. Для цього необхідні не лише точні принтери, а й спеціальний матеріал, який інтегрований в купюру.

Популярні новини зараз
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа "Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Показати ще

"У ній близько 30 різних елементів захисту. Однак після презентації цієї купюри, думаю, кількість її підробок значно виросте. По-перше, вона й так обіймала перше місце серед купюр, які підробляють. По-друге, після того, як пройшла інформація по всіх каналах про оновлену банкноту, зловмисники скористаються цим. Пропонуватимуть довірливим громадянам соцвиплати та різноманітні оборудки. Гроші даватимуть ніби то новими купюрами. Люди все одно не знають, як має виглядати нова банкнота. Тому будуть брати. Особливо пенсіонери. Минулого року було повно таких випадків у зоні АТО. Там лишилося багато заводів для виробництва акцизних марок. І нечесні люди навчилися виробляти там підроблені гроші. Їх вносили в банківську систему через термінали. Таким чином ці купюри поширювалися в багатьох банках", - пояснює фахівець.

На його думку, НБУ мав би відтермінувати введення нової банкноти.

"Очевидно, такий поспіх продиктований тим, що голова НБУ хотіла увійти в історію, поки її не відправили у відставку й поставити на грошах свій підпис. Але в такому разі треба було починати із 10-20 гривень. Їх менше підробляють", - каже Олександр Сич.

Нагадаємо, рік тому НБУ ввів першу банкноту нової серії номіналом 100 гривень. Вона має значно вищий захист від підробки, порівняно із попередніми.