Столична влада закликала киян самостійно утеплювати багатоквартирні будинки, навіть якщо для цього доведеться позичати гроші в банку. Чиновники назвали такі кредити "теплими" та обіцяють їх частково відшкодувати. Для цього в КМДА вже виділили чотири мільйони гривень.

Щоб додати мешканцям багатоквартирників рішучості в енергозберігаючих починаннях, міські владці ще сьомого липня вирішили, що повертатимуть населенню частину позичених під відсотки грошей. Для повернення в бюджеті міста заплановано 30 відсотків тіла кредитів. Тобто, зроблені киянами борги заради утеплення, Київрада поверне у розмірі 60-70 відсотків. Частину вартості енергозберігаючих матеріалів та обладнання, повертатиме Держагенство з енергоефективності (40%), а міський бюджет – 30% (тіло кредиту). Максимальний розмір відшкодування на одну квартиру – 14 тисяч гривень. Кошти віддаватимуть через банки, а вже там їх зарахують на рахунок ОСББ чи фізичної особи.

Вчора, укладаючи договір з "Ощадбанком" та "Укргазбанком" про відшкодування кредитів, заступник голови КМДА Петро Пантелеєв нагадав, що в столиці діють муніципальні гранти на кращий проект енергозбереження у будинках ОСББ та ЖБК. "У 2016 році маємо вже 62 будинки-переможці. Там проведено ряд енергозберігаючих заходів, як результат: максимальна економія та мінімальне споживання енергоресурсів. Загалом вартість виконання робіт за проектами становить більше 30 млн грн, з яких місто оплачує 20 млн, а мешканці збирають кошти у розмірі більше 10 млн. Цього року на конкурсі розширено спектр послуг. Додано реконструкцію систем теплопостачання та гарячого водопостачання із застосуванням відновлюваних та альтернативних джерел енергії; капітальний ремонт або технічне переоснащення внутрішнього будинкового електричного обладнання", – заявив він.

Але державні програми, зазвичай не суцільний мед, а замаскована діжка дьогтю. Наприклад, для бажаючих узяти кредит існує обов'язкова умова: потрібен початковий внесок у розмірі 10% від затребуваної суми. А цифру компенсації мешканцям озвучують без врахування банківських комісій, відсотків за користування кредитом та решти кредитних нюансів. Тобто, сума відшкодування в реальності може бути меншою на кілька тисяч. Окремо прослідковується "особливе" піклування влади про інвалідів та пенсіонерів. Живучи на копійки державної турботи, себто, пенсії, економити тепло за кредитовані гроші їм не доведеться, бо власних вистачає лише на хліб, ліки й не завжди на своєчасну оплату комунальних платежів.