З наступного місяця схема платежів за газ для населення зміниться. Вона складатиметься із обсягу спожитого палива й абонплати. Про це повідомили в Кабміні.

Відтепер споживачі будуть платити, незалежно від споживання, фіксовану суму - 17 грн ті, у кого лише газова плита, і 29 грн ті, у кого газовий котел.

"Розмежування сплати — це необхідний крок для нашої системи. По-перше, це вимога МВФ. По-друге, така схема оплати дозволить чітко виділяти гроші на компанії, які обслуговують газові мережі. Бо зараз виходить, що люди користуються газом для опалення менше, ніж півроку, а мережі треба обслуговувати цілий рік. Чітка сума із плати за куб палива чітко не була виокремлена для обслуговування", - пояснює "Знай" економіст Борис Кушнірук.

Читайте також Яценюк зменшить норми газу на третину

За його словами, таке нововведення в майбутньому призведе до того, що споживач зможе собі обирати постачальника газу.

Популярні новини зараз
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Показати ще

"Йдемо до того, що з газом буде так, як з інтернетом. Кабелі одні, а постачальники різні. Обираємо того, хто запропонує нижчу ціну за послуги. Таке стане повністю можливим за умови повного реформування сфери енергоносіїв. Знаю, що вже є проект на введення абонплати на електрику. Тарифи на електроенергію у найближчі півроку також розділять на вартість електрики та ціну обслуговування мереж. Буде дві платіжки на газ, і дві — на електрику", - пояснює експерт.

Через такі зміни людям прийдеться щомісяця платити більше за енергоносії.

"Особливо це відчують ті, хто рідко користується газом. Якщо в людини тільки газова плита, а вона готує здебільшого в мультиварці й електродуховці, то платитиме за абонплату більше ніж за газ. Ті, хто опалює газом, майже не помітять цієї абонплати. Бо вона відносно основної витрати за паливо невелика. Однак вони відчують іншу зміну — з 1 квітня вартість газу для тих, хто має котли, зросте із 3,5 гривень до 5,5 гривень", - каже Борис Кушнірук.

Нагадаємо, у січні норма споживання газу на людину була 3 кубічних метра. У лютому кияни отримали платіжки з нормою 6 кубометрів. В Уряді таке рішення столичної влади вважають незаконним.