Історії спільнот в соціальних мережах, які провокували підлітків та дорослих вчинити самогубство, давно відомі не тільки в межах України. Тривогу забили також психологи та психіатри. Спеціалісти впевнені, що соцмережі можуть стати поштовхом до суїциду, інформує "Комсомольська правда".

Відомий психіатр Андрій Шмилович пояснив з професійної точки зору, в чому причина таких явищ і як їм запобігти.

Шмилович зазначив, що ще кілька років тому суїциди були не на такому шокуючому рівні за свою кількістю. На його думку, зараз їхні масштаби перейшли всі допустимі норми.

Читайте також: Вчені дізналися, чому люди стають хорошими чи поганими

"Людину зі здоровою психікою ніщо не може довести до суїциду. У нього здоровий інстинкт самозбереження. Що б не говорив він в особливому стані психіки - що йому не хочеться жити і так далі - це все слова. Він не накладе на себе руки. Фактор суїцидального ризику - це перш за все депресія. Моя думка, що запізніла діагностика депресії - це одна з причин великої кількості суїцидів. Іноді діагноз "депресія" ставиться з запізненням на п'ять років! Я стикався і з набагато більш тривалим випадком, коли людина мучиться, кидається до лікарів, і навіть у разі повторних суїцидальних спроб не потрапляє до фахівців", - прокоментував він.

Популярні новини зараз
Українці отримують дивні смс від ТЦК: юристи пояснили, як реагувати Африканське літо або парасолька завжди в сумці: який сюрприз приготує серпень 2025 року в Україні, прогноз погоди Мінус місяць канікул: освітянка розповіла, чому навчальний рік в школі має тривати довше Практично друга пенсія: літні українці отримають значну надбавку
Показати ще

Андрій Шмилович попереджає, що найбільш вразливими до впливу соцмереж є саме підлітки, тому батькам потрібно дещо обмежувати доступ до інтернету, в розумних масштабах.

"Часто до мене приходять пацієнти, які розповідають про такі сторінки в соцмережах, і далеко не завжди вони присвячені суїцидам. Наприклад, це групи про харчову поведінку, анорексичні групи. У мене була пацієнтка-восьмикласниця, яка почала стрімко худнути, потрапивши в таку анорексичну групу. Це наша соціальна реальність, від неї нікуди не дітися. Але є ще і клінічна реальність, яку ми повинні міняти зсередини, всередині кожного з цих людей, які потенційно можуть вчинити самогубство", - додав психіатр.