У Харкові від травм, отриманих у результаті терористичного акту, помер 18-річний студент Харківської академії міського господарства Микола Мельничук. Напередодні, 23 лютого в лікарні помер і 15-річний школяр Данило Дідик. Мельничук - четверта жертва членів місцевої організації "партизанів-терористів", які влаштувала вибух у Харкові. Зараз у медичних закладах міста ще залишаються 9 потерпілих.

Про ситуацію в Харкові "Знай" розповідає керівник обласної організації "Правого сектора" Андрій Санін.

"У місті поки зберігається режим найвищої небезпеки. Міліція посилено патрулює центр міста, де збирається багато людей, але в інших районах мало що змінилося. Я багато їздив сьогодні по місту і патрулів на інших вулицях не помітив. Також учора вночі в Харкові знову вимикали світло. Не думаю, що до цього можна допускати, коли в місті така напружена ситуація", - каже він.

Попри те, що СБУ повідомила про затримання низки терористів, у Харкові їх лишається ще чимало.

"Є люди, які раніше виїхали звідси до Росії, аби пройти там вишкіл ФСБ у таборах з підготовки диверсійних груп. На жаль, усі шляхи для повернення таких терористів до міста не перекриті. Так, навколо Харкова стоять блок-пости, але чимало об'їзних доріг слабо або й зовсім не охороняються".

Популярні новини зараз
Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки Правила бронювання від мобілізації посилили: українцям загрожують масові скорочення Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити "Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Показати ще

Театри, ресторани, магазини та дитсадки в Харкові працюють у звичному режимі.

"Турбує інше. Відчувається, що харків'яни невдоволені погіршенням економічної ситуації в країні. Треба розуміти, що Харків місто специфічне. Головне для наших людей – збереження бодай відносної економічної стабільності. Як тільки її немає, населення починає критикувати владу. Багато наших підприємців зараз на межі банкрутства. Курс долара вдарив по них так, що це витримають не всі. Наш ринок "Барабашове" дуже зав'язаний на курсі долара. Cеред харків'ян зростає невдоволення урядом", - попереджає Санін.

Після скоєння у Харкові в неділю теракту "Правий сектор" зібрав прес-конфренцію. Журналістам було заявлено, що ПС не сидітиме склавши рук, а допоможе навести в місті порядок. Про подробиці співпраці з силовиками Андрій Санін повідомляти відмовляється. Каже лише, що "Правий сектор" координуватиме свої дії також з іншими організаціями патріотичного і демократичного спрямування, що діють у місті. Подробиці спільного плану активіст розкрити не захотів, бо це може знівелювати ефект, очевидно, якихось спецоперацій.

Інша харківська активістка Катерина Яресько з "Автомайдану" розказала нам, що на простих харків'ян недільний теракт мав сильний психологічний вплив. Городяни досі обговорюють трагічну подію.

"В тролейбусах почали оголошувати - як діяти, якщо ви раптом помітили в громадському місці якийсь небезпечний предмет. Сьогодні я матиму зустріч з представниками місії ОБСЄ в Києві. Ми вважаємо, що вона працює неефективно. Будемо говорити з ними і про харківські події. Харків прифронтове місто, від якого до кордону з Росією лише 30 кілометрів. Місцева влада робить недостатньо, щоб подолати сепаратистські настрої та небезпеку терору. Власне, до міської влади в харківського "Автомайдану" довіри як не було, так і немає. Ми відчуваємо постійну протидію з боку мера та його команди. Завтра буде сесія, на яку планують прийти наші активісти. Але ми постійно пробиваємося на сесії міськради з боєм. У мерії усі рішення досі приймаються таємно, бюджет розподіляють кулуарно. Ця система була створена під одну людину – мера Геннадія Кернеса. Треба робити перезавантаження, кардинально щось змінювати".