Українці у ніч на перше січня полюбляють загадати бажання. При чому, традиційно, встигнути це зробити необхідно, поки годинник б'є 12 разів.

Кореспонденти Знай.ua підібрали декілька варіантів, як саме можна поворожити під час Нового року.

1. Традиційний

Якщо про те, що треба загадати бажання, ви випадково дізнались за хвилину до опівночі 31 грудня, то цей спосіб вам підійде найбільше.

Замисліться про те, чого хочете у новому році, проговоріть це про себе. Коли годинник відраховуватиме удари, уявляйте образи того, що б ви найбільше хотіли.

Популярні новини зараз
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Для більшої ефективності, бажання пишуть на папірці, який спалюють під бій годинника над келихом шампанського та випивають.

2. На воску

Для ворожіння необхідно взяти воскову або парафінову свічку. Її треба поламати на дрібні крихти, покласти у металеву ложку та підігріти на іншій свічці.

Коли шматочки зіллються у розплавлену рідину - необхідно віск швидко перелити у чашку з водою. Застигаючи, він збереться у певну форму.

Уважно розгляньте її: те, що вона нагадує, і чекає на вас наступного року. Одні бачать авто, інші - фігуру молодої людини, дехто - обручки, потяги або гаманці.

3. По тінях

Газету або лист паперу мнуть у руках. Коли папір готовий - кладуть на дно перекинутого блюдця та запалюють. Згорілий папір не ворушать і не чіпають, несуть його до стінки, повертаючи краї посудини, поки не намалюється тінь.

По контурах утвореного також дізнаються про майбутній рік.

4. На книзі

Це ворожіння часто використовують і у звичайні дні. Але найкраще воно діє саме у новорічну ніч.

Візьміть книгу, загадайте бажання. Після цього треба подумати про номер сторінки та рядка, і чи він буде зверху, чи знизу. Далі - шукаєте його у книзі. Чи збудеться бажання, ви прочитаєте у цьому рядку.

5. На ялиночці

Із ялинки відірвіть стільки гілочок, скільки вам років. На кожну голку говорите по бажанню. Потім пишете бажання на листочку паперу, голки кладіть у зелений мішок та бережіть до 2017 року.

За словами астрологів, мавпочка любить зелень, і мішечок із голками обов'язково побачить.

6. На цукерках

Коло ліжка потрібно поставити гарну вазу із солодощами, які любите. Потім три рази сказати вголос "Усі солодощі у мене!" та лягти спати.

Кажуть, що такий ритуал покличе до ваших ніг купу шанувальників у наступному році. Солодощі треба з'їсти в новорічну ніч, примовляючи "Як смачна цукерка мені, так і я солодка(ий) для чоловіків (жінок)".

7. На ялинкових прикрасах

На кілька ялинкових іграшок великого розміру необхідно написати слово, яке пов'язане із бажанням: здоров'я, любов, заміжжя, щастя, гроші. Їх треба покласти в мішок і витягнути одну навмання. Щоб бажання збулось, обрану іграшу вішають на ялинку.

Читайте також: Розклад транспорту на новорічну ніч в Києві

Ще один варіант ворожіння на іграшці - зав'язати очі, покрутитись за годинниковою стрілкою та зняти із новорічного дерева іграшку. Від того, якого кольору обрана прикраса і залежить, що на вас чекає.

Білий колір означає, що особисте життя буде таким же, як і було.

Чорний - ворожбитів чекає нове, але доволі непросте кохання.

Рожевий, червоний або оранжевий - знак дуже пристрасних любовних почуттів.

Зелений колір іграшки обіцяє спокійний та затишний любовний роман в новому році.

Фіолетовий, синій відтінок означає, що на пару чекає охолодження у стосунках, та для щастя треба буде докласти зусиль.

Срібляста або золотава - віщує багатого кавалера.

8. Талісмани бажань

На ялинку вішають символи своїх бажань. Дехто навіть робить їх своїми руками.

Будиночок символізуватиме майбутнє житло, "на дитинку" можна повісити пупсика або пляшечку із соскою, макет літачка - подорожі, солодощі - достаток, гроші - багатство, хто хоче весілля, має повісити на ялинку фігурки нареченого та нареченої.

9. На вулиці

Після застілля, багато хто виходить погуляти нічними вулицями, помилуватись на сніжок, якщо він є або подивитись новорічну програму на Майдані.

Ворожбити радять вийти надвір та прислухатись до собачого гавкоту. Якщо пес гавкає далеко, то майбутній чоловік/дружина буде здалеку, і, аналогічно, навпаки

10. На рисі

Прямо за святковим столом радять задати питання, яке вас хвилює, і обов'язково, вголос.

Потім необхідно дістати щіпку рису рукою та порахувати, скільки зерняток вийшло. Якщо парну кількість дістали, відповідь "так", якщо ж непарна - "ні".

Існує іще одна, і найголовіша напевне, народна прикмета: "якщо гості вилизали тарілки після олівє, то в домі наступного року завжди буде весело і шумно". Бо до хорошої господині і гості частіше заходитимуть.

Із прийдешнім святом вас!