Ресторани, де відмінно пригощають, вже нікого не дивують. Зараз в моду увійшли заклади з унікальною атмосферою. Саме за незвичайної обстановкою і полюють справжні гурмани. "Знай" відібрав 10 найбільш нестандартних ресторанів України, які важко забути і куди хочеться повертатися знов

1. "Ресторан М'яса і Справедливості"

м. Львів, вул. Валова, 20

Цей ресторан побудований на місці колишнього будинку ката. Він розташований під древніми стінами міста. По залу розставлені репліки тортурних знарядь. Є тут і пояси вірності, стілець відьом, маски ганьби, сокири та пудові свічки. Є ще стілець Мойсея. Єретиків садили на стілець з величезними шипами і катували батогом.

По залу для більшого антуражу ходить чоловік одягнений у костюм ката. А іноді навіть при гостях заточує сокиру. Якщо ви зарезервуєте столик, його відзначають поясом вірності, який знаходитися на столі до приходу гостей. Звучить тут особлива музика, в основному класика.

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Доведеться платити по 8,79 грн за кВт: енергетики попередили всіх споживачів
Показати ще

У залі висить величезна клітка, для в'язнів. Якщо є бажання, можна попросити ката закрити вас в такій залізній клітці і опустити на дно порожнього "колодязя".

Кухня на виду. Можна бачити, як готуються страви своїми очима.

Славитися ресторанчик саме стравами з м'яса. Місцеві любителі м'яса, хвалять саме тутешній гриль.

Через величезні вікна все, що відбувається в ресторані, можуть спостерігати перехожі. А це свого роду реклама, яка, тут же зазиває зайти в гості.

Читайте також: Киянин заробляє мільйони на екзотичних фруктах (фото, відео)

2. "Джентльмени удачі"

м. Чернігів, Проспект миру, 50

Ресторанчик у стилі тюремного приміщення, де на вході гостей зустрічає хостес у військовій формі радянського часу. У ресторані є два зали. Один із залів зроблений під спальне приміщення. Столи схожі на двоярусні ліжка. Другий зал - кімнати для переговорів, як у справжній в'язниці. Є прозора перегородка, а поговорити з сидячим навпроти сусідом, можна за допомогою телефонної трубки.

На стінах цитати з знайомого однойменного кінофільму. Офіціантки одягнені в радянську форму з пілотками на голові, а стіни оздоблені формами ув'язнених. Їх можна поміряти і відчути себе в'язнем радянської в'язниці.

Родзинка закладу - електричний стілець в туалеті.

На дверях туалету не стандартні знаки чоловік - жінка, а напис "Параша".

А пісуари тут у формі оцинкованого відра. Фонова музика відповідає стилю ресторану. А в меню українська та європейська кухня, страви будуть оригінально оформлені в тюремному жанрі.

3. Ресторан "Криївка"

пл. Ринок, 14, м. Львів

"Криївка" розташовується в історичному центрі міста, навпроти Ратуші. Оформлення ресторану стилізовано під "бандерівський схрон". При вході вам скажуть - "Слава Україні!", а відповісти потрібно "Героям Слава!". Після цього вас запитають чи немає серед вас "москалів, комуністів, запроданців". Щоб ви не відповіли, вам запропонують випити чарку медовухи.

Це свого роду код. Ресторан не має вивіски, але дуже популярний серед місцевих і приїжджих. Кожен, хто хоче зануритися у бандерівське життя, приходить сюди. Особливо люблять бувати в ресторані російські туристи. На стінах закладу висять старі фотографії, зброя, різноманітні національні артефакти.

Можна в "Криївці" і постріляти, правда холостими патронами.

Офіціанти одягнені в армійську форму, а працює заклад цілодобово. Зі страв тут тільки українська кухня.

4. Арт-кафе "Общага №1"

м.Одеса, вул. Дідріхсона, 1

Згадати молодість можна в Одесі відвідавши кафе "Общага №1". Інтер'єр ресторану відповідає назві, виконаний у стилі студентського гуртожитку. Саме ім'я знаменитого на весь світ одеського електротехніка Василя Івановича Дідріхсона стало основою інтер'єру кафе. Обшарпані стіни, заліковки, підручники та валізи - головні атрибути інтер'єру. Меблями тут служать невеликі столики і дивани. Фасад закладу прикрашений яскравими малюнками і "студентськими" написами.

Спокійна музика - дуже знайомі композиції в нових незвичайних обробках додають невловимий шарм і атмосферу студентського життя минулих років.

Страви кухні являють собою поєднання європейкою і одеської кухні. Дуже люблять тут гуляти саме зустрічі випускників. Люди, які не бачилися 10-20 років, не тільки можуть побачити один одного, але й зануритися в минуле завдяки закладу. Це свого роду машина часу, яка допомагає повернутися в кращі роки життя.

5. "Палата номер 6"

м. Київ, вул. Воровського, 31а

Атмосфера тут як в справжній психлікарні. Назва закладу дав твір Антона Павловича Чехова. На вхідних дверях тут справжні грати, білі стіни, офіціантки в коротких білих халатах а-ля медперсонал. Туалет тут так само в манері психлікарні, на дверях табличка "Кабінет урології".

У "Операційному" кабінеті коктейлі, які подадуть в шприцах, а спиртне в медичних пробірках. Обстановка тут дійсно медична. Усюди сірий і білий кольори, стіни оббиті м'якими подушками. Все досить цікаво і не зазвичайно. Якщо з психікою у вас все в нормі, відвідати такий заклад буде шоком в прямому сенсі цього слова.

6 "Кабачок на бочок"

м. Київ, вул. Славгородська, 23

Сама будівля з вулиці звертає на себе увагу, перевернутим дахом. А під перевернутим дахом розмістився ресторан "Вісімдесят днів навколо світу", паб "Єнот" і дитяче кафе "Джуманджі".

У цьому ресторанному комплексі, все догори ногами. Стеля - на підлозі, а підлога на стелі. Таке не стандартне оформлення вас дуже здивує. В одному із залів, є перевернутий дворик, тут підлога небесного кольору - як небо, а на стелі ростуть дерева, кущі і навіть тече річка.

У ресторані комплексно представлені італійська, грузинська, українська, японська і французька кухні - на будь-який смак та уподобання гостя.

"Кабачок на бочок" відмінно підходить для відпочинку всієї сім'ї.

Тут навіть є резиденція самого Діда Мороза.

Читайте також: 12 чудотворних ікон України

7. Кафе "Друзі"

м. Київ, вул. Боженка, 86-д.

Кафе зроблено в стилі популярного американського серіалу "Друзі". Виглядає воно точно так само як і кафе з "Друзів". Тут такі ж цегляні стіни, знаменитий помаранчевий диван і старий килим, кава у величезних кольорових чашках. Алкогольних напоїв тут немає, так само як і в серіалі. Відвідавши його, ви відчуєте себе одним з героїв серіалу. На стінах фотографії знаменитих акторів і величезний телевізор по якому у вихідні показують серіал "Друзі".

Відкрили кафе два друга, Тарас і Максим. Вони є фанатами серіалу і створили копію інтер'єру в своєму закладі. Хлопці планують встановити так само настільний футбол і ігрову приставку з знаменитими кріслами як у серіалі.

Дружня атмосфера закладу відчувається тут відмінно.

У меню кафе - салати, гамбургери, чізбургери, хот-доги, супи, млинчики, десерти. Загалом, все те, що їли герої серіалу. Ціни тут не високі, а найпопулярніший - великий сендвіч який називається "Джої". Так звуть одного з героїв серіалу, який дуже любить поїсти.

8. Львівська майстерня шоколаду

г. Харьков, ул. Квітки-Основ'яненка, 12

м.Львів, вул. Сербська, 3, вул. Січових стрільців, 5

Усього - кілька десятків закладів по всій Україні.

Спробувати смакоту зі Львова можна в кафе, де є студія шоколаду. Тут створюють незвичайні витвори мистецтва. Всі кондитерські вироби тут зроблені руками майстра за старими європейськими рецептами. Використовуються так само і нові технології. Секрети, з яких виготовлені кондитерські вироби, тримають в суворій таємниці. Львів завжди славився смачним шоколадом. І ще в 19-ому ст. тутешній шоколад експортувався до Європи.

У Майстерні говорять тільки чистою українською мовою. У Львові це зрозуміло, а от Харків більше російськомовне місто, але відвідувачі намагаються все ж переключитися на українську мову. Завдяки цьому, виникає відчуття, що ти вже не в Харкові чи Кіровограді, а в справжній Львівській Шоколадниці. Тут роблять цукерки різних видів - марципанові, праліне та трюфеля. Є кілька етапів виготовлення солодощів. Перший - це замішування маси, другий - скручування і нарізка, третій - заливка шоколадом, четвертий - презентація, тобто оформлення смакоти. Можна спостерігати всі етапи виготовлення в живу. Назви всі з львівським колоритом. У меню - 39 різновидів цукерок, які можна тут же посмакувати разом з гарячим шоколадом, кавою, чаєм або коктейлем.

9. "Траллебус"

м. Київ, вул. Прорізна, 21.

Саме так називається кафе. У назві спеціально допущена помилка, щоб читалося так, як кажуть у народі. Інтер'єр тролейбусний, стільці схожі на сидіння, а біля барної стійки - кермо. А якщо ви принесете тролейбусний талончик, якого тут немає, вам наллють келих пива безкоштовно. Адже тут так само знаходиться єдиний у світі музей тролейбусного талончика.

У барі великий вибір аперитивів, коктейлів, міцних напоїв, пива. Величезний вибір смачних страв так само порадує відвідувачів. Відвідування такого ресторанчика, залишить тільки хороші транспортні враження.

10. "Гасова лямпа"

м.Львів, вул. Вірменська, 20

Львівський ресторан-музей - креативний і молодіжний заклад. Ідея створення такого ресторану пов'язана з появою у Львові першої гасової лампи. Вона була винайдена львівськими аптекарями Ігнатієм Лукашевичем і Яном Зехом у 1853 році. При вході в ресторан стоїть пам'ятник винахідникам. А сам ресторан знаходитися не в новій споруді, а в старовинному особняку в три поверхи. З даху прекрасний вид на місто. В обстановці інтер'єру можна простежити всю історію лампи, як вона змінювалася протягом багатьох років. Тут знаходяться старовинні і вже нові екземпляри цього винаходу. А це близько 200 світильників, створених у різні роки минулого століття. Є безліч фотографій ламп, які прикрашають стіни ресторану.

Пропонують тут європейську кухню. Для подачі страв замість посуду використовують всякі хімічні та лабораторні пристосування.