У пошуках романтики українці їхдуть за кордон. Часто вони не підозрюють, що у рідних краях заховались куточки, які пасують для поцілунків, романтичних переживань та красивих спільних із коханими фотосесій.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяКореспонденти Знай.ua, провівши власні польові дослідження та опитавши читачів, підготували підбірку місцинок, які прикрасять вашу любов неймовірними враженнями краси та чистоти. Спеціально до Дня Святого Валентина, рейтинг із 15 взірців романтики по-українськи: краса у Карпатах та міських пейзажах- на будь-який смак.
1. Кришталеве озеро Синевир
Засніжені вершини Карпат, смарагдові ліси та невимовно гарне озеро у Міжгірському районі Закарпатської області. За легендою, тут колись жив граф, який мав блакитнооку красуню-доньку Синь. Вона закохалася у пастуха із дивним ім'ям Вир. Зустрічались вони, ніби справжні Ромео та Джульєтта - таємно. Коли батько дізнався про заборонені стосунки, він наказав вбити пастуха, кинувши камінь зі скелі.
Читайте також: ТОП-10 куточків світу задля святкування Валентинова дня (фото)
Дізнавшись про смерть другої половинки, дівчина побігла до того камня, обняла його та заридала. Її сльози і утворили озеро Синевир, де вода чиста, ніби очі закоханої. На березі вирізали дерев'яні статуї Сині та Вира. Подейкують, що якщо молоді люди познайомляться та закохаються одне в одного коло чарівного озера, то міцна любов - гарантована. А якщо коло нього зробити пропозицію - то пара буде разом щаслива навіки.
2. Харківський пам'ятник закоханим
У маленькому затишному скверику встановили пам'ятник у 2002 році. Його зовнішній вигляд завдячує цілому конкурсу на ідеї ескізів серед студентів-архітекорів. Зрештою, всіх зачарували "хлопчик та дівчинка, які летять, та у повітрі зливаються у поцілунку".
За місцевою легендою, щоб здійснилось бажання, закохані загадують його, стоячи під пам'ятником та цілуючи міцно одне одного. Через вандалів, його огородили бордюром з мармуру та перетворили на фонтан. Тому традиція трохи видозмінилась: тепер необхідно побризкати губи водою із фонтану та поцілуватися. Харків'яни вірять, що це дарує довге спільне життя, сповнене любові та пристрасті.
3. Живий тунель кохання
Закохані приїжджають у с. Клевань Рівненської області і влітку, і взимку. Арка із живих рослин - дерев, та кущів, що зверху ніби тримаються вітами, утворили романтичний тунель, довжиною приблизно чотири кілометри. За місцевими легендами, тут жили Ромео та Джульєтта. Дівчина загинула, а на її місці виник такий ботанічний феномен.
Чудо-арка розташована на відрізку залізничної колії, яка пролягає від селища Клевань до селища Оржів. Прогулянка тунелем, тримаючись за руки, із думками одне-про-одного символізуватиме вічні та дуже міцні стосунки.
4. Романтичний Львів. Італійський дворик
Львівські панорами, унікальні заклади, на кшталт "Дому легенд", Майстерні карамелі та шоколаду, казкові будівлі та доріжки із бруківки - ідеальні для романтичної подорожі. Одним із дивовижих куточків міста романтики вважають Італійський дворик, який є пам'яткою культури епохи Відродження.
Коли потрапляєш до нього, здається, ніби машина часу щойно відправила тебе у XVII сторіччя до Риму чи Флоренції. Розповідають, що саме тут багато віків тому ставили п'єси Шекспіра. У повітрі відчувається атмосфера епохи Ренесансу. Місце вважається ідеальним для романтичної пропозиції руки і серця.
5. Світязь - одне зі Шацьких озер
У Волинській області сховався ще один куточок природи та романтики - озеро Світязь. Мінімум туристів та шуму - максимум єднання із природою та любові. А для любителів романтики - можна взяти невеличкого човника та завітати до острова, що розташовується якраз посередині.
6. Дніпропетровський Амурчик
Алея закоханих у Дніпропетровську - продумана до дрібниць: тут є і лава Виснажливих очікувань, і фонтан Романтичних побачень, і, навіть алея Приємних зустрічей. Спеціальний мідний "Рушник" має систему підігріву, розташовується прямо під стрілами "Амура", та призначений для молодя. За повір'ям, закоханих, що посварились, він мирить, а просто люблячі серця - єднає навіки.
7. Фантастичні Заліщики у Тернопільській області
"На Тернопільщині є місце, де Дністер робить петлю. В ній розташовується місто Заліщики. Якщо перед містом звернути праворуч, заїхати в село і видертися на гору – можна очманіти від краси! Там - неймовірно!", - розповіла Знай.ua київська поетеса Оксана Боровець.
На фотографіях збережені прекрасні краєвиди цих місць, у романтичному настрої яких, годі сумніватись.
8. Вінницькі танцюючі фонтани
Найбільший плавучий фонтан в Європі розташовується у Вінниці. Roshen презентували 4 вересня 2011 року: для нього гарно реконструювали набережну річки Південний Буг, додали зручних глядацьких місць та алейок.
Читайте також: Вінницький фонтан зачаровує новою патріотичною програмою (фото, відео)
Місцеві мешканці розповідають, що це - популярне місце не лише для фотосесій молодят, а і для пропозицій руки та серця. Під музичний супровід фонтану закохані танцюють та милуються шоу-програмою із 3D-ефектами. Технічні характеристики цієї краси порівнюють із водограями у Дубаї в ОАЕ. Висота струменить до шістидесяти метрів, а водичка розлітається фронтально до 140 метрів.
9. Жереп під Шпицями
Це також цілком природня краса, якої не торкалась людська рука. Жереп - зарості кедрової сосни, а Шпиці - мальовничі карпатські гори. Це місце кореспондентам Знай.ua порадили інструктори, які десятиліттями водять туристів по диких та протоптаних стежках.
Жереп, або Сосна гірська — сланкий чагарник висотою від півметра до 4,5 метрів. Густі запашні зарості сожі на пухнасте зелене море у субальпійському поясі Карпат. Тут гарно фотографуватись, перепочивати під час гірської прогулянки-походу та ховатись від цікавих очей.
10. Запорізькі принади
Ще один міський романтичний куточок у нашому рейтингу - годинник та міст закоханих. Місточок розташовується у Вознесенівському парку, і вважається найпопулярнішим у місті. Посередині нього побудували симпатичну альтанку, а поруч милує око каскад фонтанів "Веселка".
Годинник спочатку вважався курантами, встановленими у 2003 році. Коли його зробили музичним, то молодята включили його до обов'язкового місця фотосесій. Вони приїжджають у день весілля та слухають уривок з композиції "Коли весна прийде, не знаю...". Вона лунає щогодини та вважається неофіційним гімном Запоріжжя.
11. Українська "Венеція" на Одещщині
На самому краєчку Одеської області, дуже близько до Румунського кордону, в українській частині дельти Дунаю, сховалось селище Вилкове, знамените тим, що місцеві мешканці часто пересуваються від свої будинків, до невеличких городиків на островах човниками.
Місто має численні канали "єрики", по яких і пересуваються в тому числі туристи та закохані. Жителі залюбки показують свої володіння, невеличкі ферми, дають посидіти коло каміну та напувають домашнім вином.
12. Середньовічна краса Кам'янця-Подільського
Одне із найдавніших міст приваблює не лише "Старим містом" та відомою старовинною фортецею XI-XII ст. Тут також чудово збереглись інші архітектурні пам'ятки - Міська ратуша (XIV-XIX ст.), Вірменська Миколаївська церква (XIV ст.), Кафедральний костел Святих Апостолів Петра і Павла (XVI-XVIII ст.), Турецький мінарет, францисканський костел (XIV-XVIII ст.).
Блукаючи вуличками із бруківкою, можна відчути себе частинкою часів лицарів та прекрасних дам, побачити лебедів на спеціальному фонтанчику-озері коло мосту до укріплень, випити кави у одній із тематичних кав'ярень.
13. Парк Софії в Умані
Польський магнат Станіслав Потоцький присвятив своїй коханій Софії цілий парк у Черкаській області. Альтанки, скульптури, водограї, острів закоханих та підземна річка Стікс - парк насичений міфічними героями, символічними образами. Все так і кричить тут про романтику та сильні почуття.
14. Тернопільський острів закоханих
Посеред штучного ставу у Тернополі розташовується незвичайний острів. Його вважають одним із найромантичніших куточків України. Його створили після Другої Світової. До нього йдуть по спеціальному місточку, на човні, або по кризі (якщо взимку).
Розповідають, що саме на ньому оселився так званий "Дух міста". За віруваннями місцевих жителів, закохані мають довго вдивлятись у дзеркальну воду озера, щоб побачити своє майбутнє. Біля водоймища також росте Щасливе дерево, на яке чіпляють картаті стрічечки, загадуючи бажання.
15. Пейзажна алея та Андріївський спуск у столиці
У 2009 році на Пейзажній алеї облаштували мальовничий арт-майданчик. Його нібито створили для діток та туристів, але воно стало символічним для всіх киян. Тут розташовані і "Лавочка-Цілувалочка" у формі великих вуст, лавочка-ліжко, ковдри та подушки якої викладені чудовими мозаїками, немає людини, яка б не сфотографувалась у пащі величезного синього кота, а ще парочкам особливо полюбився фонтан із двох закоханих зебр, які обіймаються.
Якщо пройти алею від Львівської площі і до іншого кінця наскрізь, то можна набрести на верхню точку Андріївського узвозу - ще одне чарівне історичне місце Києва. Вулиця сполучає Поділ зі Старим Києвом, вона пролягла від Контрактової площі до Володимирської та Десятинної вулиць. На ній кілька виходів на місцеві пагорби, звідки видно все місто, у тому числі на Замкову гору.
Читайте також: Романтичний Київ вночі (фото)
Тут височіє прекрасна Андріївська церква, є пам'ятник на честь п'єси "За двома зайцями", містичний будиночок Булгакова, Музей однієї вулиці, купа сувенірних лавок, затишних кав'ярень та невеличких театрів. Спускаючись по бруківці серед старовинних будівель, тримаючи за руку свою другу половинку, відчуваєш себе не у великому мегаполісі, а у старовинному романтичному містечку.