Польський освітній фонд Perspektywy опублікував рейтинги найкращих університетів Польщі за підсумками 2015 року. Частина програм для науковців, студентів та діячів дозволить навчатись там безкоштовно, а дедлайни прийняття документів поки що цілком доступні.

Кореспонденти Знай.ua зібрали декілька пропозицій від польських та європейських фондів для тих, хто хоче вчитись та проводити наукові дослідження за різними спеціальностями та у різних містах. Дати заявок на них варіюють від 1 березня до 7 квітня цього року.

1. Стипендіальна програма Польського уряду (для науковців)

Останній день подання документів – 1 березня.

Сутність програми: можна постажуватись в університетах Польщі протягом дев'яти місяців. Можливе подовження стипендії на місяць у липні, за ініціативи координатора програми та згоди наукового керівника. Для цього необхідно обов'язково мати оцінку не нижче "4" за захист диплому.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Показати ще

Читайте також: ТОП-10 порад для охочих вчитись у ЄС (фото)

Ті, хто володіють польською мовою погано, мають можливість взяти участь у програмі із 1 серпня - із мовним інтенсивом. Спочатку комісія у Варшаві робить відбір по надісланих документах, а на другому етапі виїзна Кваліфікаційна комісія проводить співбесіду із кандидатами.

Взяти участь можуть: науковці до 35 років із освітньо-кваліфікаційним рівнем "Магістр".

За спеціальностями: політологія, соціологія, право, журналістика, історія, міжнародні відносини, культурологія, етнологія, суспільна психологія, адміністрація та менеджмент.

Стипендія: 1,35 злотих щомісяця (близько 9,2 тисяч гривень).

Самостійно сплачується: житло, харчування та страховий поліс.

2. Стипендія імені Лейна Кіркланда

Останній день подання документів – 1 березня.

Сутність програми: молоді лідери із вищою освітою, які прагнуть розвивати демократію, економіку, громадянське суспільство у власній країні, може поїхати повчитися цьому у польських фахівців. Навчання - двосеместрове у ВНЗ Польщі + від 2 до 4 тижнів професійного стажування у приватних установах та держорганізаціях.

Взяти участь можуть: підприємці, менеджери, експерти, політики, громадські та культурні діячі, викладачі ВНЗ та журналісти, лідери неурядових організацій до 35 років (якщо обґрунтувати свій випадок - до 40). Також обов'язковий досвід у професійній діяльності - два роки.

За спеціальностями: економіка і менеджмент, право, соціологія, соцпсихологія, політологія, міжнародні відносини, адміністрація-менеджмент (культура, охорона НС, освіта, охорона здоров'я), держуправління.

Стипендія: 1,8 тисяч злотих щомісяця (близько 12,5 тисяч гривень). Додатково надається проживання у країні, страхування, квитки у обидва боки, візові витрати покриваються, як і купівля підручників та матеріалів, навчання. Тимчасово видається комп'ютер, який може стати власністю стипендіанта після виконання всіх умов програми.

3. "Східні студії" від Варшавського державного університету

Останній день подання документів – 15 березня.

Сутність програми: На два роки навчання із програмою магістерського рівня "Східних студій" у Варшаві призначається всього 25.

Взяти участь можуть: випускники до 30 років із дипломом гуманітарної освіти рівня "Магістр" або "Спеціаліст", які цікавляться проблематикою Центральної та Східної Європи, Середньої Азії, Росії та Кавказу післявоєнного періоду.

Стипендія: варіює, вартість навчання покривається.

4. Вишеградська літня школа

Останній день подання документів – 31 березня (прийом заявок почнеться 1 березня)

Сутність програми: засновники мали на меті подолання стереотипів про країни, налагодження контактів між учасниками та поглиблення знань про виклики глобального та регіонального рівня. Тут, у Кракові, вчаться польські, словацькі, угорські, чеські студенти, а також представники країн Центральної та Східної Європи, тобто українці теж. Власне, програма триває недовго, цьогорічна - із 3 по 17 липня. Мова спілкування - англійська.

Читайте також: Польські студенти змонтували ролик про Донецьк на пісню Джамали (відео)

Організатори шукають творчих, активних та відкритих людей із гарним володінням англійською мовою. Особливо ті, які цікавляться кооперацією "Вишеградської четвірки"+сусіди та мають ідеї щодо поглиблення контактів.

Стипендія: покривається проживання та харчування, освітня програма та матеріали, участь у спецзаходах.

Самостійно сплачується: проїзд по країні та із власної країни до Польщі, страхування та реєстраційний внесок у 75 євро. Представники країн, яких немає у списках держав-учасників, можуть приїхати, проте їхній внесок буде більшим- 390 євро.

5. Програма імені Кшиштофа Скубішевського

Останній день подання документів – 7 квітня.

Сутність програми: можна отримати індивідуальне стажування у Варшавському державному університеті або іншому польському ВНЗ. Ключова мета - підтримка цінностей демократії: права людини, дотримання норм міжнародного права у відносинах країн.

Взяти участь можуть: особи із вищою освітою, які захистили кандидатську або мають вагомий науковий доробок, значні досягнення у громадській діяльності.

За спеціальностями: політичні та юридичні науки, історія (зокрема новітня).

Стипендія: 28,9 злотих - загальна (близько 200 тисяч гривень). Програма покриє вартість навчання і проживання, квиток у обидві сторони, візові витрати та страхування, купівлю матеріалів та підручників.