Ця дата трапляється раз на чотири роки та викликає безліч міфів і легенд. Одні кажуть, що у високосний рік краще не женитись, інші навпаки - влаштовують весілля саме у "зайвий" день календаря.

Кореспонденти Знай.ua пропонують підбірку лячних місць столиці, у яких цей день можна провести незабутньо. Полоскотати нерви раз на чотири роки під час екскурсії до божевільні чи коло містичних стародавніх ідолів на Лисій горі.

1. Божевільня ім. Павлова

Як виявилось, за цілком доступні кошти, сюди водять цілі екскурсії "у світ, де божевілля - норма життя, а поняття норми - невизначене". Послухати зворушливі та сумні історії про відомих персонажей, працівників та лікарів психлікарні, дізнатись, як одні методи лікування змінювали інші, прогулятися всіма таємними куточками "жовтого дому" обіцяють організатори.

Читайте також: Де провести останні зимові вихідні (афіша)

Популярні новини зараз
Повернення графіків відключення світла: як підготувати квартиру до стрибків напруги Пенсіонерам розширюють соціальні послуги: що можна отримати Пенсіонерам старше 70 років збільшать виплати: умови та суми Пенсіонерів змусять платити: важливе звернення податківців
Показати ще

Всі "принади" перебування тут дадуть спробувати кожному: не лише атмосфера, а і примірка гамівної сорочки сприятимуть гострим відчуттям. Головне у такому місці - випадково не заблукати.

2. Байкове кладовище

Це старовинне місце спровокує не лише лячну прогулянку, але і історичний екскурс. На ньому поховані Леся Українка, Василь Стус, Михайло Стельмах, Остап Вишня, Григір Тютюнник, Іван Нечуй-Левицький. І у переліку - не лише літератори: громадські діячі, відомі архітектори, художники та музиканти. Видатним людям тут віддали шану, всіляко прикрасивши надгробки, у тому числі скульптурами. На кладовищі можна зустріти старовинні склепи ще воєнних часів, виконані у різних традиціях, відповідно віросповідань померлих, - православним, католицьким, лютеранським.

3. Крематорій у Києві

А тут можна залишитись нарешті наодинці зі своїми думками. Побродити у тиші поруч із однією із найкрасивіших будівель столиці із найсумнішим підтекстом, та поглибитись у роздуми про плинність життя. Печаль подібних думок обов'язково змотивує встигнути більше, зробити все краще, не змарнувати час. Поруч також розташували колумбарій.

4. Лиса гора із дерев'яними ідолами

Сьогодні Лиса гора — місце зборів для численних язичників та представників різних молодіжних субкультур. Ще у Київській Русі тут проводились обряди, а урочище мало духовне значення. На столичній "Лисці" князь Володимир ганяв тих, хто не сприймав нової християнської віри і "приносив жертви, пироги і каші, і яєшні, і, поклонялись березам, починали пісні сатанинські співати і дланьми плескати, і всяко бісяться".

У народі гору поділяють на Русалчин яр (на честь місцевого озера, де мешкають русалки), Відьмин яр та Мертвецький гай, у якому виявили стародавні поховання. Перші підземні ходи на Лисій зробили ще волхви близько тисячоліття тому. Пізніше, містична гора пройшла через побудову фортеці, шибеницю, підземний завод у військові часи та містила ракетну частину до 70-х років.

5. Закинуте кладовище на Замковій

Кілька хрестів та старовинних надгробків - все, що залишилось від місця, де до 1921 року ховали виключно аристократів. Із тих часів, кладовище прямо коло Андріївського узвозу "обросло" чутками та легендами. У одній із них розповідають про черницю із Фролівського монастиря, яка пішла наводити лад на могилках, а повернулась до вірян зовсім юною дівчиною, помолодшавши на кілька десятків років. Вона ні до кого не говорила і пішла у келію відпочивати, а на ранок - зникла.

Радянська влада розмістила на монастирському кладовищі військову частину. Кияни подейкували, що вона і "глушила" західні радіостанції. З набуттям Україною незалежності військову частину перенесли.

6. Морг на Контрактовій

У довгих коридорах останнього "живого" місця для мертвих перед похованням стоїть стійкий запах формаліну та сирості. Напіввідчинені двері ніби просять зазирнути за них, щоб побачити щось лячне та незбагненне. Щоправда, екскурсій сюди поки що не водять, хіба що ви студент відповідного медичного факультету або просто зайшли сюди, бо точно знаєте, який саме корпус є моргом. Його двері - завжди відчинені.

7. Бабин яр

У це місце дуже страшно іти після перегляду заснованого на реальних подіях фільму "Список Шиндлера", адже саме у цьому сьогодні зеленавому та привітному місці за різними даними німці розстріляли від 70 до 200 тисяч осіб, переважна частина яких була євреями. Сама назва урочища походить із 1401 року, коли власниця землі жінка-шинкарка, так звана "баба", продала території Домініканському монастирі. У XV–XVII місцину також називають урочище Шаленої баби або навіть Бісової баби.

Крім того, тут ліквідовували циган, партійних активістів, підпільників, членів ОУН, матросів-повстанців та футболістів "Динамо" - Миколу Трусевича, Івана Кузьменка та Олексія Клименка, що стало причиною легенди про "матч смерті". Відому українську поетесу-революціонерку Олену Телігу також розстріляли тут разом із чоловіком. Сьогодні мирне місце майже нічим не нагадує про страшні події. Тут можна гуляти із думкою, на які жахи інколи спонукає людей фанатизм та війна. У "зайвий" день, який буває раз на чотири роки, можна дозволити собі трішки філософії.