Сьогодні відбудеться екстрене засідання Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Україні. Скликають його на пропозицію Німеччини і Франції. Вперше за всю історію цієї міжнародної організації на засіданні виступатимуть представники ОБСЄ. Частина дискусій буде "не для преси" й відбуватиметься за зачиненими дверима, що в практиці ООН трапляється нечасто.

Про важливість рішень, які можуть ухвалити сьогодні, "Знай" розповідає керівник центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

"Нинішнє засідання Радбезу для України є дуже важливим, бо йтиметься про дотримання Мінських угод. Місія ОБСЄ є одним із учасників їх виконання, у неї є мандат контрольної функції. Сьогодні є дуже важливим на рівні Радбезу розібратися, чи місія ОБСЄ здатна проконтролювати зупинення вогню і відведення важкої зброї. Якщо їй бракує повноважень чи ресурсів, очевидно, варто ставити питання про миротворчу місію ООН. Така постановка питання в інтересах України. Наша недавня ініціатива із залучення миротворців ООН якраз і викликана тим, що ОБСЄ свою функцію здійснює недостатньо ефективно. Якщо у них не виходить, необхідно ухвалювати рішення про формування миротворчого контингенту ООН. Ну, або посилювати повноваження і ресурси місії ОБСЄ", - зазначив політолог.

Ефект від закритого засідання може бути більшим, ніж від традиційних дискусій щодо українських проблем, яких у Радбезі вже було чимало.

"Головним буде не пропагандистський чи інформаційний ефект і не взаємні звинувачення, зафіксовані різними засобами масової інформації. Йтиметься насамперед про технічні та організаційні питання. Ефект від закритого засідання буде більшим, ніж якби його провели у звичному відкритому режимі".

Популярні новини зараз

Дикі кабани заткнули за пояс банду наркодилерів: розкидали кокаїн на скажену суму по лісі

Зеленський вперше відреагував на пісню про Гонтарєву, Пікалов з "Квартал 95" злив листування: "Треба дивитися легше"

Потужний землетрус накриє Україну: які області під загрозою

У київському супермаркеті АТБ продавали "смерть": є потерпілі

Показати ще