Журналіст Віталій Портников пояснив, які проблеми очікують Україну в разі початку роботи умовного тимчасового уряду. У своєму блозі Портников пише, що Україна входить в період тимчасового уряду вже сьогодні.

На думку журналіста, це тільки сповільнить будь-які перетворення і погіршить ситуацію в країні. "Тому що тимчасовий уряд - це уряд, до якого навмисне не прислухаються, за законопроекти якого не голосують і грошей якому не дають. Такий уряд навряд чи може розраховувати на кредити і навряд чи може провести приватизацію - а значить, навряд чи може виконати навіть той бюджет, який вже прийнятий парламентом", - пояснює Портников.

На його думку, розмови про майбутнього прем'єра або міністрів є марними, так як у ініціаторів відставки Яценюка немає ніяких планів на майбутнє. "План, власне, один - відправити уряд у відставку, якщо вдасться, а потім - "повирішувати", як завжди вирішувалося в українській політиці. Або "повирішувати" з прем'єром і урядом, але погрожуючи відставкою - теж звичний прийом українському політичному житті. З іншого боку, кандидатури нових міністрів легко можна собі уявити, виходячи з недавнього списку можливих членів уряду від БПП. Адже БПП і при формуванні нового кабінету залишиться найбільшою фракцією чинного парламенту", - пише Портников.

Портников озвучив також дві версії розвитку подій у разі призначення нового прем'єра. "Він може бути або фігурою, незалежною від президента, - і тоді новий конфлікт неминучий, чи фігурою, яка орієнтується на главу держави, - і тоді основна критика зосередиться вже на самому Петрові Порошенку", - написав він.

Читайте також: Нардепи дозволили розпродавати великі держпідприємства

Популярні новини зараз
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Нагадаємо, народні депутати прийняли постанову про відхилення звіту Кабінету Міністрів України та визнання діяльності Кабінету Міністрів України незадовільною. У той же час депутати не змогли відправити уряд у відставку. Під час голосування набралося тільки 194 голоси за відставку.